لزوم رعایت تغذیه مناسب از ۶ ماه پیش از بارداری

سلامانه :یک متخصص تغذیه گفت: زنان باردار باید از 6 ماه قبل از باردار شدن نسبت به برنامه غذایی خود تجدید نظر کنند.

دکتر علی اکبر سهیلی آزاد در گفت‌وگو با ایسنا در زمینه اهمیت تغذیه مادران در زمان بارداری اظهار کرد: از آنجا که زنان باردار کشورمان نیروهای انسانی آینده را در خودشان پرورش می‌دهند، لذا تغذیه آنان در زمان بارداری از اهمیت بسزایی برخوردار است.

این متخصص تغذیه با بیان این‌که نیاز مادران به مواد غذایی به هنگام بارداری باید بیش از مصرف روزانه آنان باشد، افزود: زنان باردار باید بر این امر واقف باشند که تغذیه مناسب بر رشد جنین در زمان بارداری و بعد از این مرحله تاثیر زیادی می‌گذارد، بنابراین باید مادران در این زمان به تغذیه خود بیش از دوران قبل اهمیت دهند.

وی با اشاره به این‌که سرعت رشد جنین در زمان بارداری بسیار سریع اتفاق می‌افتد، گفت: سرعت رشد مغز از زمان بارداری تا 2 سالگی به پایان می‌رسد؛ این موضوع اهمیت تغذیه را در دوران بارداری و سال‌های اول زندگی نوزاد نشان می‌دهد.

سهیلی آزاد، زنان باردار با تغذیه مناسب را به داشتن جنین سالم و فرزند خوب در آینده امیدوار کرد و افزود: زنان باردار باید تا 6 ماه قبل از باردار شدن نسبت به برنامه غذایی خود تجدیدنظر کنند، به خصوص مادرانی که نیاز به تامین نیازهای بدنی دارند باید به این مساله اهمیت بیشتری دهند.

وی به یکی از تحقیقات و بررسی‌های انجام شده در این زمینه، اشاره و تصریح کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته بر روی زنان باردار در مناطق مختلف ایران، مادران باردار منطقه کهنوج کرمان و ورامین به شدت با کمبود اسیدفولیک، ویتامین‌های B12 و A که در روند رشد جنین مهم است مبتلا هستند که این کمبود موجب سقط جنین و یا به دنیا آمدن کودکان با وزن کم می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.