بروز بیماری‌های روحی و روانی با مصرف غذاهای مانده و فریز شده

سلامانه : یک کارشناس طب سنتی گفت: غذاهای مانده، بیات و فریز شده به شدت بیماری زا هستند چرا که موجب تولید خلط سودا در بدن شده و بدن را به سمت سردی متمایل می‌کند همچنین باعث بروز بیماری های روحی و روانی، غلظت خون و بیماری های پوستی می شود.
 
علی علوی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: ماکارونی و لازانیا چون فاقد سبوس است و از آرد نول تهیه شده است ارزش غذایی بالایی ندارد و به دلیل اینکه حالت خمیری پیدا کرده و زیاد جویده نمی‌شود موجب غلظت خون شده و به راحتی هضم نمی‌شود.


به گفته وی ماکارونی فاقد فیبرهای گیاهی است که موجب بروز یبوست می‌کند و گازهای سمی مانند پتومائین در روده تولید می‌کند همچنین مصرف ماکارونی به دلیل هضم بدی که دارد در بروز بسیاری از بیماری‌های نقش مهمی را بر عهده دارد.


این کارشناس طب سنتی درباره غذاهای مانده و فیرز شده اضافه کرد: غذاها و موادغذایی که در فریزر نگهداری می‌شود به تدریج ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد و حتی در طعم آن نیز تغییراتی ایجاد می‌شود.


علوی با اشاره به اینکه فرآیند انجماد، دشمن اصلی ویتامین‌های موجود در مواد غذایی است، اضافه کرد: در اثر انجماد ویتامین‌های موادغذایی به خصوص ویتامین E از دست می‌رود.


وی بیان داشت: غذاهای مانده، بیات و فریز شده به شدت بیماری زا هستند چرا که موجب تولید خلط سودا در بدن کرده و بدن را به سمت سردی متمایل می‌کند همچنین باعث بروز بیماری های روحی و روانی، غلظت خون و بیماری های پوستی می‌شود.


این کارشناس طب سنتی افزود: می‌توان به جای فریز کردن موادغذایی به مدت طولانی از سبزی‌های خشک شده استفاده کرد همچنین مواد غذایی تازه را جایگزین مواد فریز شده کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.