استخوانی سالم با چای سبز و تایچی

استخوانی سالم با چای سبز و تایچی

سلامانه :بررسی های جدید نشان داده نوشیدن چای سبز و تمرین تای چی می تواند استخوان ها را مقابل التهاب و عوارض پس از یائسگی حفاظت کند.


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، دانشمندان دانشگاه تگزاس 171 زن 57 ساله که استخوان های شکننده داشتند و کاملا یائسه نشده بودند را در چهار گروه دارونما:" قرص نشاسته"، تایچی:" مصرف روزانه 500 میلی گرم چای سبز حاوی پلی فنول ها"، بدون تایچی:" مصرف دو برابر دارونما" و تمرین دو برابر تایچی تقسیم و شش ماه تحت نظر داشتند و نمونه خون و ادرار آنها را مرتب آزمایش کردند تا تاثیر چای سبز و تای چی را بر افزایش سلامت و استحکام استخوان ها بررسی کنند.


دانشمندان پس از شش ماه آزمایش و تجزیه و تحلیل ها داده ها پی بردند مصرف چای سبز- چهار تا شش فنجان در روز- و انجام تمرین تای چی باعث استحکام و سلامت استخوان های بدن می شود. 


در مطالعه ای مشابه، دانشمندان پس از بررسی افراد شرکت کننده در کلاس تای چی پی بردند عملکرد اندام ها و استخوان ها و روحیه شان بهبود پیدا کرده است. 


محققان امیدوارند با تکمیل تحقیقات و مشخص شدن میزان دقیق مصرف چای سبز و زمان تمرین تای چی بتوانند میلیون ها زن را از عوارض یائسگی نجات دهند. 


متخصصان معتقدند منشا این هنر نظامی چین - تای چی- حرکت و تمرین آرام است که بدن را به فعالیت و انعطاف وا می دارد، باعث تنفس عمیق، آرامش و حرکت انرژی حیاتی در بدن می شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.