تخم مرغ سلاحی مقاوم در برابر سرطان

سلامانه :یکی از آنتی اکسیدان های مهم موجود در تخم مرغ سلینیوم است که "رادیکال های آزاد" ناشی از سوخت ناقص "چربی ها" را در بدن از بین برده و می تواند بر علیه عوامل ایجاد کننده "سرطان" نقش داشته باشد.

ولی الله شیخی کارشناس خدمات بهداشتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: تخم مرغ منبع خوبی از "پروتئین"،‌ ویتامین و املاح ضروری است که می تواند به عنوان یک ماده مهم در برنامه غذایی افراد گنجانده شود که نیازهای تغذیه ای افراد برحسب جنس و سنشان متفاوت است.

وی افزود: تخم مرغ حاوی تمامی املاح برای تامین سلامتی افراد است بخصوص اینکه منبع بسیار خوب ید و فسفر محسوب می شود که برای ساخت "هورمون تیروئیدی" و فسفر برای رشد بهتر و سلامتی استخوانهای بدن لازم است.

املاح مهم دیگری که در تخم مرغ وجود دارند شامل: روی، "سلنیوم"،‌ آهن و کلسیم هستند که روی باعث بهبود زخم، بلوغ و رشد بهتر شده و عفونت را نیز از بین می برد.

این کارشناس تصریح کرد: مصرف تخم مرغ برای دو گروه از افراد که نیاز به پروتئین بیشتری در برنامه غذایی روانه ‌شان دارند ضروری تر  است: افراد ورزشکار که نیاز به "افزایش عضلات" دارند، همچنین کودکان و نوجوانان که در سن رشد هستند.

وی تاکید کرد: برای کودکان 9 ماه تا 1سال یک زرده تخم مرغ یک روز در میان و از 2 سالگی به بعد بر اساس میل کودک 5 تا 6 تخم مرغ در هفته مجاز است. افراد بالغ نیز  مجاز به مصرف 3 تا 4 عدد تخم مرغ در هفته هستند.

وی در پایان اظهار داشت: "کلسیم" موجود در تخم مرغ سبب عملکرد بهتر سیستم عصبی می شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.