تغییرات در كف دست، ناخن‌ها و انگشتانتان را جدی بگیرید

تغییرات در كف دست، ناخن‌ها و انگشتانتان را جدی بگیرید

به گزارش  ایسنا، دست‌های انسان و بخش‌های مختلف آن از جمله انگشتان و ناخن به عنوان بارومتر سلامتی عمل می‌كند و كوچكترین تغییرات در آن‌ها می‌تواند حاكی از وجود مشكلی در سلامتی باشد.

رنگ ناخن‌ها باید مایل به صورتی باشد. اگر به رنگ زرد مایل به سبز دیده شود به احتمال زیاد فرد به عفونت‌های قارچی مبتلا شده است. همچنین ناخن‌ زردرنگ می‌تواند حاكی از وجود مشكلی در شش‌ها باشد. در صورتی كه سطح ناخن شما به صورت قاشقی باشد و حالت فرورفتگی داشته باشد نشانه‌ای از كمبود آهن و كم‌خونی است.

لرزش دست یكی دیگر از نكاتی است كه باید به آن توجه شود. دست بیشتر افراد ممكن است دارای لرزش باشد اما اگر مقدار لرزش‌ها به میزان قابل توجهی رسید اولین علایم ابتلا به بیماری پاركینسون است كه سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

خشك بودن پوست دستان نیز می‌تواند نشانه‌ای از كمبود كار غده تیروئید باشد كه باعث می‌شود پوست رطوبت خود را از دست بدهد. همچنین از دیگر عوامل آن می‌توان به حساسیت به مواد شوینده و آرایشی اشاره كرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی ایندین تایمز، تعریق كف دست نیز باید جدی گرفته شود. در مواقع استرس و عصبانیت احتمال دارد كف دستان عرق كند اما اگر این مشكل در بیشتر اوقات هم دیده شود وجود اختلال در غده تیروئید را نشان می‌دهد. تیروئید پركار موجب می‌شود میزان متابولیك افزایش یابد و به این معنی است كه بدن كالری بیشتری می سوزاند و با بالا رفتن دمای بدن فرد عرق می‌كند.
 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.