در مصرف این دو مکمل ضروری، احتیاط کنید!

در مصرف این دو مکمل ضروری، احتیاط کنید!

سلامانه :دانشمندان با تاکید بر تاثیر مثبت مکمل کلسیم و ویتامین د بر جلوگیری از شکستگی استخوان‌ها، تاکید کردند که دوز مصرفی باید با تجویز پزشک باشد چرا که دوز بالاتر و مصرف خودسرانه این مکمل ها می‌تواند خطرناک باشد. 

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، دانشمندان آمریکایی پی بردند، مصرف روزانه هزار میلی‌گرم کلسیم و 400 میلی‌گرم ویتامین د تاثیر مثبتی بر حفظ و ارتقاء استخوان های زنان یائسه ندارد. علاوه بر این، مصرف خود سرانه مکمل کلسیم خطر ایجاد سنگ کلیه را به شدت افزایش می‌دهد.

همچنین، بررسی های دانشمندان در مورد تاثیر مثبت مصرف دوز بالای مکمل کلسیم و ویتامین د بر تندرستی مردان مسن بی نتیجه بوده است.   

دکتر ویرجینیا مویر، استاد رشته بهداشت عمومی دانشگاه ویسکانسین و سرپرست این تحقیق گفت:«متاسفانه در مورد تاثیر میزان مصرف مکمل کلسیم و ویتامین د بر تندرستی مردان مسن اطلاعات کافی در دسترس نیست.»


به گفته سازمان غذا و داروی آمریکا مصرف مکمل‌های کلسیم و ویتامین د به استحکام استخوان‌ها کمک می‌کنند.

 
با این حال، بسیاری از افراد به علت مصرف خود سرانه مکمل کلسیم در خطر ابتلا به بیماری‌های قلب و عروق و سنگ کلیه قرار دارند.

 
متخصصان معتقدند، افراد - به خصوص سالمندانی که در معرض ابتلا به پوکی و شکستگی استخوان قرار دارند - باید با مشورت پزشک و تعیین دوز مشخص مکمل کلسیم را مصرف کنند.  

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.