نوشیدنی‌های مغذی برای کم‌خون‌ها

نوشیدنی‌های مغذی برای کم‌خون‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ،مینا مینایی افزود : تهیه نوشابه‌های گازدار ترکیبی از آب، مواد رنگی و طعمیدهندهیها و گازکربنیک یا دییاکسیدیکربن خوراکی است و مصرف مستمر آنیها به دلیل وجود مواد رنگی و گازیکربنیک سبب بروز اختلالاتی مانند پوکی استخوان، کهیر، عوارض تنفسی، گوارشی و رفتاری مییشود.

وی افزود: قند موجود در این نوشابهیها موجب افزایش وزن، چاقی و عوارض ناشی از آن مانند دیابت، بیمارییهای قلب و عروقی می‌شود و مصرف بییرویه این نوشیدنییها خطرها و آسیبیهای جدی را به دنبال خواهد داشت.

مینایی در ادامه در خصوص مصرف آبیمیوهیهای تازه و طبیعی گفت: این نوع از آب میوهیها از جمله نوشیدنییهای سالم و مغذی هستند که سرشار از ویتامینیها، موادمعدنی و رنگدانهیهای گیاهی هستند که تامینیکننده بخشی از نیاز بدن به این مواد است.

وی اضافه کرد : نوشیدن آب میوهیهای غنی از ویتامین ث مانند آب مرکبات به جذب آهن کمک مییکند و نوشیدن آب میوهیهایی که دارای رنگدانهیهای ارغوانی تا قرمز هستند به دلیل داشتن آنتی اکسیدانیها خطر ابتلا به بیمارییهای قلبی عروقی و سرطان را کاهش مییدهد.

این کارشناس تغذیه توصیه کرد: آب میوهیها به صورت تازه و بهداشتی در منزل تهیه شود و بلافاصله پس از تهیه شدن جهت حفظ ارزش غذایی آن را مصرف نمایند. مصرف آب میوهیهای طبیعی بازاری به دلیل احتمال وجود آلودگییهای ثانویه و یا استفاده از یخیهای غیربهداشتی و یا میوهیهای کپک زده توصیه نمییشود.
 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.