داروها و ترکیبات گیاهی به کلیه ها صدمه می زند

سلامانه : معاون آموزش دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تصور عامه بر این است که داروهای گیاهی عارضه ندارد اما استفاده از این گیاهان در هر بیماری از جمله بیماری های کلیوی بدون تجویز پزشک به سلامت آسیب می رساند.

 به گزارش ایرنا، دکتر ابراهیم خادم روز دوشنبه در نشست خبری سمینار جهانی روز کلیه تاکید کرد: داروی گیاهی، دارو است یعنی مواد موثره داشته و بسیاری از ترکیبات گیاهی به دلیل وجود بیماری های دیگر در افراد می تواند تداخل دارویی با داروهای شیمیایی ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: البته داروهای گیاهی موثری در درمان بیماریهای کلیوی وجود دارند که اکنون این داروها در مرحله کارآزمایی بالینی قرار دارند.

خادم ادامه داد: به گفته حکمای پیشین طب سنتی تا زمانی که با غذا می توان یک بیماری را درمان کرد نباید به سراغ دارو رفت.

این متخصص طب سنتی با انتقاد از تغییر ذائقه مردم و کودکان به سمت شوری غذا گفت: طبخ صحیح غذا یکی از نکات بسیار مهم در طب سنتی به شمار می آید.

وی اضافه کرد: طب سنتی برای حفط تندرستی شش اصل شامل تغذیه مناسب، توجه به خواب و بیداری، توجه به ورزش، توجه به تغییر فصل و آب و هوا، توجه به وضعیت روحی و روانی و توجه به پاکسازی بدن از مواد زائد و نگهداشت مواد ضروری در آن ارائه کرده است.

وی ادامه داد: از نظر ابن سینا سه اصل تغذیه، خواب و بیداری و ورزش نسبت به اصول دیگر ارجحیت داشته و بزرگترین تاثیر برای حفظ تندرستی ورزش است.

معاون آموزش دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد در ورزش باید به استمرار آن توجه داشت و حداقل سه تا چهار نوبت در هفته و هر نوبت سی دقیقه ورزش کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.