ضرورت مصرف نکردن غذاهای گوشتی در فصل بهار

سلامانه : یک کارشناس طب سنتی گفت: بهار گرم و تر است و طبع گوشت نیزمانند فصل بهار است، مصرف بیش از حد گوشت در بهار موجب بروز بیماری‌ می‌شود؛ بهتر است افراد بیشتر غذاهای کم کالری مانند آش‌ یا سوپ‌های رقیق، کاهو سکنجبین و سالادهای مختلف مصرف کنند.
 
به گزارش تسنیم، سید جواد علوی کارشناس طب سنتی درباره تدابیر غذایی فصل بهار اظهار داشت: فصل بهار از دارای طبیعت گرم و تر است به همین دلیل مصرف غذاهای با طبع گرم و تر مانند گوشت موجب افزایش گرمی در بدن می‌شود که همین مسئله موجب بروز بیماری در بهار می‌شود.
به گفته وی در فصل بهار باید غذا به مقدار بیشتر ولی کیفیت آن کاهش پیدا کند و به اصطلاح غذاهای لطیف خورده شود. و از مصرف برخی از غذاها مانند کله پاچه، ماست ترش، غذاهای شور، خامه و گوشت گاو پرهیز شود.
در فصل بهار حمام رفتن بسیار توصیه می‌شود
این کارشناس طب سنتی افزود: در فصل بهار حمام رفتن بسیار توصیه می‌شود ولی باید دانست که حمام رفتن با شکم خالی و گرسنگی شدید و بلافاصله بعد از غذا و پری معده بسیار به بدن آسیب می‌رساند.
علوی ادامه داد: افراد بدانند در فصول گرم سال مانند بهار و تابستان افراد نباید گرسنه بمانند چرا که خود گرسنگی موجب تحریک بیشتر اخلاط می‌شود که بیماری را بروز می‌دهد؛ در فصل بهار کم  کردن مقدار غذا جایز نیست.
در فصل بهار بیشتر غذاهای کم کالری خورده شود
وی بیان داشت: بهتر است که در فصل بهار ارزش غذا کم ولی مقدارش بیشتر باشد و به نوعی از دیدگاه طب جدید کم کالری باشد و به نوعی معده پر کن باشد و معده را فریب بدهد.
این کارشناس طب سنتی بیان کرد: خوردن غذاهای با ارزش بالا و با کیفیت موجب افزایش تولید خون می‌شود و چون در فصل بهار به دلیل گرمای هوا خون به هیجان آمده است لذا خوردن غذای با کیفیت توصیه نمی‌شود؛ باید به بدن فرصت دهیم که مواد زائد بدن را آرام آرام با مصرف غذاهای لطیف پاکسازی کنیم.
علوی خاطرنشان کرد: مصرف غذاهایی مانند آش‌های رقیق، گوشت پرندگان، تخم مرغ عسلی، کاهو سکنجبین، سالادهای مختلف، شربت‌های خنک مانند سکنجبین، شربت انار یا شربت غوره بسیار مفید است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.