تب لزوما نشانه‌ای از سینوزیت نیست

سلامانه : بر خلاف بسیاری از تصورات داشتن تب لزوما نشانه‌ای ازابتلا به سینوزیت نبوده و بسیاری از مبتلایان در طول بیماری خود، کمتر دچار تب می‌شوند.

کمال بشارتی اصل متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: تب یک نوع علامت بسیار مهم از بروز بیماری است و در  بسیاری از موارد نشان دهنده وجود یک عفونت در بدن و باید جدی گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه سینوزیت از بیماری‌هایی است که با تب می‌تواند همراه باشد، تاکید کرد: بر خلاف بسیاری از تصورت داشتن تب لزوما نشانه‌ای از ابتلا به سینوزیت نبوده و بسیاری از مبتلایان در طول بیماری خود، کمتر دچار تب می‌شوند.

بشارتی اصل افزود: فرد مبتلا به سینوزیت ممکن است در طی چند روز بیماری خود که حتی این مدت ممکن است تا یک ماه نیز طول بکشد،  یا اصلا دچار تب نشود و یا اینکه موارد تب در او بسیار نادر و با شدت کم باشد.

وی با بیان اینکه البته باید تب جدی گرفته شود، خاطر نشان کرد: وقتی فرد بیش از یکی دو ساعت تب کرد و این نشانه‌ برای مدت چند روز ادامه یافت، در آن صورت باید فورا به پزشک مراجعه کند تا اینکه علت دقیق بیماری او که احتمالا یک نوع بیماری عفونی است، مشخص شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.