۸۰ درصد سوختگی‌های چهارشنبه سوری برای کودکانِ تماشاگر رخ می‌دهد

سلامانه : رئیس بیمارستان سوختگی رشت با استناد به یک پژوهش ۱۲ ساله در خصوص حوادث چهارشنبه سوری گفت: ۸۰ درصد کودکانی که در چهارشنبه سوری دچار حادثه می‌شوند نقشی در حوادث نداشته‌اند.

 محمد حسین مبیّن، رئیس مرکز سوانح سوختگی ولایت رشت در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد:‌ قریب به اتفاق مواردی که در چهارشنبه سوری چشم، دست و سایر اعضای خود را از دست داده‌اند تماشاچی بوده‌اند و نقشی در حوادث نداشته‌اند.

وی تصریح کرد: پژوهش‌ها نشان می‌دهد فقط 3 درصد از مسببان حوادث تلخ چهارشنبه سوری دچار حوادث می‌شوند یعنی از بین افرادی که در زیرزمین‌ها مواد محترقه خطرناک و حادثه آفرین تولید می‌کنند که به قطع عضو و سوختگی‌های شدید پوست منجر می‌شود فقط 3 درصدشان تاوان می‌دهند.

رئیس مرکز سوانح سوختگی ولایت رشت تأکید کرد: 97 درصد از کسانی که در حوادث چهارشنبه سوری آسیب می‌بینند جزء افرادی هستند که در تولید نقش نداشته‌اند و تأسف آور آنکه از این 97 درصد 80درصدفقط تماشاچی بوده‌اند و حتی از روی آتش نپریده‌اند.

مبیّن به والدین هشدار داد: اینکه والدین تصور کنند من برای فرزند خود فشفشه هم نمی‌خرم و فقط از روی آتش می‌پرد و در این صورت اتفاقی برای وی نخواهد افتاد درست نیست و تضمینی برای امنیت و سالم بودن فرد و فرزندان نیست.

وی تأکید کرد: 87 درصد کودکانی که آسیب دیده‌اند از خیابان رد می‌شده‌اند و نه از روی آتش پریده‌اند و نه فشفشه در دست داشته‌اند بلکه ناخواسته در مرکز منطقه خطر و انفجار قرار گرفته‌‌اند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.