استقرار یک هزار پایگاه ایمنی و سلامت در سراسر کشور

سلامانه : رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه برای نوروز ۹۴ یک هزار پایگاه ایمنی و سلامت در سراسر کشور استقرار می یابند، گفت: بیش از یک میلیون عضو جوانان و ۲۰ هزار جوان فعال در اجرای این طرح مشارکت خواهند داشت.

به گزارش ایسنا دکتر وحید قبادی‌دانا امروز سه شنبه در نشست خبری تصریح کرد: طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با هدف پیشگیری از تصادفات از سال گذشته به مرحله اجرا درآمد و در نوروز ۹۴ نیز شاهد اجرای این طرح از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در سراسر کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه امسال کمپین ملی پیشگیری از تصادفات با حضور بیش از یک میلیون عضو جوانان جمعیت هلال احمر و۲۰ هزار تن از جوانان فعال به اجرا در می آید، تصریح کرد: از ۲۷اسفند ماه سال جاری تا ۱۵فروردین ماه این کمپین در ۳۱ استان کشور به مرحله اجرا در خواهد آمد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه برای نوروز ۹۴ یک هزار پایگاه ایمنی و سلامت در سراسر کشور فعال خواهد بود، طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با شعار "بی گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم "است که در این طرح تمهیدات لازم از قبیل ایمنی، بهداشت و تغذیه مسافران در سفر در نظر گرفته شده است؛ علاوه بر آن رانندگی با اصول مناسب به رانندگان و مسافران یادآوری خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس آمار موجود بیشتر تصادفات به وقوع پیوسته در کشور مربوط به رانندگانی است که برای سال اول رانندگی می‌کنند و جوانان هستند.

قبادی دانا به اجرای طرح مشترک جمعیت هلال احمر با یونیسف اشاره و اعلام کرد: این طرح برای کاهش تصادفات با همکاری پلیس راهور، موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌ها به اجرا در می آید و در این زمینه افراد می توانند فیلم کوتاه، عکس و … تهیه کنند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر درمورد دومین جشنواره فیلم و عکس بشردوستی اظهار کرد: کودکان می توانند برای شرکت در این جشنواره در نوروز با گوشی تلفن همراه عکس تهیه و برای این جشنواره ارسال کنند.

وی تصریح کرد: اپلیکیشن موبایل نیز در زمینه ارائه اطلاعات راه‌ها و همینطور اطلاعات امدادی تهیه و آماده ارائه است.

قبادی دانا به اجرای پروژه سهام در سراسر کشور از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: سامانه حرکت‌های امدادی در مناطق تجمع مسافران فعال است و جوانان به وسیله دوچرخه کمک های لازم را به مردم ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه یک میلیون لوح فشرده صوتی در میان مسافران نوروزی توزیع خواهد شد، تصریح کرد: این لوح‌های فشرده با مشارکت رادیو تهیه شده است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال با تإکید بر اینکه برای نوروز امسال برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در سال گذشته ۱۶میلیون و ۴۹۴ هزار نفر از خدمات مختلف سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: برای نوروز ۳۷۵ شعبه مجری با ۷۴۸ پست ثابت و سیار به مردم خدمات رسانی می‌کنند علاوه بر آن ۴۵۰فضای دوستدار کودک و ۴۷۵ خیمه نماز نیز برپا خواهد شد که در این چادرها به احکام شرعی پاسخ داده و نماز جماعت اقامه می‌شود.

قبادی‌دانا خاطرنشان کرد: برای ارزیابی طرح ایمنی و سلامت مسافران بر روی هر پایگاه کد مخصوص درج شده است که هموطنان می توانند بر اساس عملکرد هر پایگاه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را به سامانه ۱۰۰۰۱۴۷ پیامک کنند.

به گزارش ایسنا، همچنین سرهنگ محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راه کشور تاکید کرد: نقش جمعیت هلال احمر و توزیع پایگاه های امدادی در نقاط مختلف و اقدامات درمانی مناسب در هنگام انتقال مصدومان از عوامل موثر در کاهش تلفات از سال ۸۴ به بعد بسیار برجسته بوده است.

وی در نشست خبری طرح ملی امداد و نجات و راهنمایی مسافران نوروزی هلال احمر افزود: سال ۸۴ آمار کشته ها ۲۸ هزار نفر بود که بیش از آمار شهدای جنگ تحمیلی بوده است و شدت تصادفات، تاخیر در امداد رسانی، تاخیر در رساندن مصدوم به مراکز درمانی و ارائه خدمات نامناسب علل رشد کشته های تصادفات جاده ای بود.

رییس پلیس راه کشور با اشاره به آمار رشد کشته شدگان حوادث جاده ای در پایان سال ۹۳ اذعان کرد: آمار کشته ها در سال ۹۳ به کمتر از ۱۷ هزار نفر رسیده است که هلال احمر نقش موثری در این زمینه داشته است.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به کاهش چشمگیر آمار فوتی های تصادفات جاده ای، تصریح کرد: برای تداوم سیر نزولی کشته شدگان باید هماهنگی در خدمت رسانی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی تعداد تلفات سوانح جاده ای در سال جاری نسبت به سال گذشته یک هزار نفر کاهش داشته است.

وی با تاکید بر اینکه نرخ کاهش تصادفات محقق نمی شود، مگر با همپوشانی بخش‌های مختلف، اذعان کرد: براساس هدفگذاری باید سال آینده کاهش ۲۰ درصدی آمار تلفات جاده‌ای داشته باشید که با خدمات جمعیت هلال احمر و اطلاع رسانی رسانه ها می توان نسبت به تحقق آن امیدوار بود.

سرهنگ حمیدی گفت: ۴۰ درصد تلفات جاده ای در نوروز امسال ۹۳ مربوط به واژگونی خودروها بود که بعضا سرنشینان جان خود را از دست داده یا آسیب های جدی دیده بودند لذا امسال نسبت به بستن کمربند عقب اهتمام جدی خواهیم کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.