پوسیدگی دندان افراد تحصیلکرده در آینده به کمتر از یک دندان می‌رسد

سلامانه : وزیر بهداشت گفت: همیشه پیشگیری مقدم بر درمان است اما در این بین مشکلات دهان و دندان زیادی دیده می شود که همراه با تحمل هزینه های سنگینی بر مردم است. تلاش وزارت بهداشت این است که پوسیدگی دندان افراد تحصیلکرده در آینده به کمتر از یک دندان برسد.

 به گزارش فارس، به نقل از وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی که امروز در مراسم آغاز اجرای طرح ارتقای سلامت دهان و دندان دانش اموزان ابتدایی سراسر کشور در مدرسه ابتدایی دخترانه امام حسن(ع) افزود: راه حل کم کردن مشکلات دهان و دندان، توجه به سلامت دهان و دندان دانش آموزان مدارس و به ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی و در نهایت مقطع متوسطه است.

وی افزود: هدف گیری این طرح تا 12 سال است و امیدوار هستیم که بتوانیم به کمک آموزش در کشور میزان پوسیدگی دندان افراد تحصیلکرده در آینده را به کمتر از  یک دندان برسانیم.

هاشمی ادامه داد: از وزیر آموزش و پرورش و معاونان و عزیزانی که در حوزه آموزش و پرورش فعالیت دارند تشکر می کنم و فرصت را برای تغییر رفتارهای بهداشتی در دانش آموزان مغتنم می شماریم و خواستار این هستیم که در راستای تفاهمنامه قبلی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش در باب امنیت غذایی در بوفه های مدارس نظارت تشدید شود.

وی اظهار کرد: در حوزه دهان و دندان در سال آینده حجم کاری زیادی بر عهده دور وزارتخانه است اما خوشبختانه حاصل این طرح را در سال های آینده خواهیم دید.

وزیر بهداشت با تشکر و قدردانی از دانش اموزان، مسئولان، رسانه ها و همکاران در دو وزارتخانه اضافه کرد: نیمکت دانش آموزی وسیله خوبی است و بنده هم از اینکه در جمع شما دانش آموزان هستم بسیار خوشحالم.

وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در این مدرسه و نشستن پشت نیمکت دانش آموزان گفت: از همکاران خودم در وزارت بهداشت و آموزش و پرورش تشکر می‌کنم و بنده خودم سال های سال پشت همین نیمکت ها نشسته ام و همیشه در دوران تحصیل نیز دانش آموز برتر و شاگرد اول بوده ام ضمن آنکه سالیان زیادی نیز به عنوان معلم ایفای نقش کردم.

فانی گفت: یکی از کارکردهای اساسی آموزش و پرورش فرهنگ سازی و رفتار سازی است و بچه ها در سنین ابتدایی باید یاد بگیرند که چگونه زندگی کنند و از جسم خود محافظت کنند تا در زندگی آینده شاهد شکل گیری رفتار صحیح بهداشتی آموزشی باشیم.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.