مهدکودک های غیرمجاز ساماندهی می شوند

سلامانه : مدیرکل دفتر کودکان و مهدهای کودک سازمان بهزیستی گفت: مهد کودک های غیر مجاز ساماندهی می شوند.

 به گزارش ایرنا، آرزو ذکایی فر در نشستی خبری در سازمان بهزیستی افزود: یکی از موضوعات دفتر کودکان و مهدهای کودک این سازمان ، بحث مهدهای کودک غیرمجاز و تخلفات مراکزی است که استانداردهای لازم در این خصوص را ندارند.

وی تاکید کرد : یکی از برنامه های جدی سازمان بهزیستی نیز ورود برای ساماندهی مهدهای کودک غیرمجاز است که در این راستا تاکنون، 400 مهد کودک اخطار گرفته یا پلمپ و تعطیل شده اند.

وی گفت : مجوز این تعداد مهد از سایر دستگاه ها و ارگانها صادر شده است و بهزیستی با همکاری اماکن، اخطارهای لازم را به آنها داده و برخی از آنها را پلمپ کرده است.

این مقام مسوول در سازمان بهزیستی تاکید کرد : صدور مجوز مهدهای کودک براساس قانون به عهده بهزیستی است و هیچ سازمان و دستگاهی نمی تواند در این بخش ورود کند.

مدیر کل دفتر کودکان و مهدهای کودک بهزیستی یکی از مشکلات سازمان بهزیستی در حوزه مهدهای کودک را ورود دستگاه ها و نهادها و صدور مجوزهای غیرقانونی جهت فعالیت مهدهای کودک عنوان کرد.

 

** هشت هزار روستا مهد

وی تصریح کرد: در زمان حاضر هشت هزار روستامهد ویک هزار و 200 مهد حاشیه ای در مراکز کم برخوردار در سراسر کشور فعال است که یکی از سیاست های بهزیستی برای سال آینده ، تمرکز بر فعالیت روستا مهدها و توسعه آنها است.

ذکایی فر با تاکید بر توسعه کمی و کیفی مهدهای کودک به عنوان یکی از سیاست های سازمان بهزیستی، اظهارداشت: در همین راستا اقدامات گسترده ای در سال 93 انجام شده است که از آن جمله می توان به تولید محتوا در مهدها و همچنین آموزش مربیان اشاره کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.