با این کارها شنوایی‌تان را از دست می دهید

سلامانه : قرارگرفتن در محیط های پر سر و صدا و استفاده نکردن از محافظ‌های گوش، توانایی شنوایی را کاهش می‌دهد و آن را بدتر می‌کند.

عمرانی متخصص حلق گوش‌بینی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: شنوایی مانند مانند هر حس دیگری نگهداری می‌خواهد، طبیعتا هر جسمی در بدن به سمت کهولت و پیری می‌رود و توانایی‌های او کاهش می‌یابد و یک سری کارها آن را بدتر می‌کند. کارکردن در فضاهایی با صدای 85000 هزار دی‌سی بل بالا بدون استفاده از محافظ گوش می‌تون آن را بدتر کند اگر محافظ های گوش را در محیط‌های پر سر و صدا مدت کمی برداریم مثلا چند دقیقه مشخص شده به اندازه‌ی آن چند دقیقه که چندین ساعت کار می‌کنیم به گوش آسیب نمی‌رساند. 

وی افزود: کسانی که در برخورد با صداهای بلند هستند مثل تیراندازها باید حتما محافظ‌های کافی استفاده کنند و صدای موبایل نباید بلند باش،د این درباره کار با تلفن ثابت نیز صادق است. بهتر است از گوشی های دست‌آزاد یعنی هنذفری استفاده کنند که امواج کمتری دارد و صدا را تا اندازه‌ای پایین می‌آورد. کسی که از هدفون استفاده می‌کند و کسانی که اطرافش هستند خش خش هدفون را می‌شنوند، این صدا بسیار بلند است و در درون گوش سر و صدای غیر متعارفی انجام می‌دهد. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.