توصیه دکتر انتظاری به مسافران نوروزی

در طول سفر آب‌معدنی بنوشید

در طول سفر آب‌معدنی بنوشید

سلامانه : یکی از مسائلی که حین مسافرت در تعطیلات حتماً باید به آن توجه شود توجه به یکسری نکات تغذیه‌ای ازجمله اطمینان از سالم بودن آب آشامیدنی است.

یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی با تأکید بر این مسئله گفت: «اگر می‌خواهید دچار بیماری اسهال در مسافرت نشوید، در طول سفر آب را باید فقط از منابع مطمئن تهیه یا از آب‌های معدنی استفاده کنید و از نوشیدن آب در کنار جوی آبی که کنار آن توقف کرده‌اید تا غذا را در آنجا میل کنید بپرهیزید.»


دکتر محمدحسن انتظاری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه اظهار داشت: «مسافران نباید به‌هیچ‌وجه به فکر استفاده از آب جوی بیفتند. مصرف آب رودخانه‌ها، چشمه‌ها و دریاچه‌ها به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. در مواردی هم که فرد به‌سلامت آب مشکوک است یا می‌خواهد برای کودک غذا تهیه کند، جوشاندن آب برای 5 دقیقه یا استفاده از قرص‌های هالوژن ماده ضدعفونی‌کننده آب طبق دستورالعمل آن، به سالم‌سازی آب کمک می‌کند.»


وی با هشدار دوباره اینکه با بی‌توجهی به اطمینان از سالم بودن آب فرد دچار بیماری‌های اسهال مسافرتی می‌شود، گفت: «حین تهیه یخ نیز آن را از مراکز مطمئن تهیه و از مصرف یخ‌هایی که در شرایط غیربهداشتی و روی زمین نگهداری یا خرد می‌شوند، خودداری کنید.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.