کرونا طی یک هفته گذشته در عربستان ۱۰قربانی گرفت

سلامانه : وزارت بهداشت عربستان امروز جمعه اعلام کرد طی هفته گذشته 10 نفر در عربستان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند .

 به گزارش خبرگزاری فرانسه ، وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد این آمار مربوط به ششم تا دوازدهم ماه مارس است و بیشتر این افراد در ریاض جان باخته اند .

این وزارتخانه خاطر نشان کرد، در ماه مارس 17 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در عربستان جان باخته اند .

عربستان یکی از کانون های ابتلا به این ویروس کشنده است و به همین دلیل وزارت بهداشت عربستان دست به اطلاع رسانی گسترده ای برای مقابله با این ویروس و پیشگیری از ابتلا به آن کرده است .

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است، کسانی که تماس بیشتری با شتر به ویژه بچه شتر ها دارند، امکان ابتلایشان به این ویروس بیشتر است. 

در کل از سال 2012میلادی 950مورد ابتلا به این ویروس درعربستان گزارش شده که 412نفر از مبتلایان جان باخته اند.

در حال حاضر واکسنی نیز برای جلوگیری از مبتلا شدن به آن، تولید نشده است.

ویروس کرونا اولین بار در سال 1960 کشف شد که موجب بروز بیماریهایی از خانواده سرما خوردگی در انسان و حیوانات می شود و از ویژگی آنها 'زوائد تاج' مانند روی سطوح دیواره ویروس ها است.

علایم این بیماری هنوز ناشناخته است، اما از علایم اصلی این بیماری تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی است. بیمار ممکن است سرفه های چند روزه ظاهرا بدون دلیل نیز داشته باشد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی، پریکاردیت و نارسایی کلیه نیز گزارش شده است.

کارشناسان توصیه می کنند که برای جلوگیری از ابتلا به این نوع ویروس، بهتر است دستها را چندین بار در طول روز با آب و صابون شست، به چشم ها، بینی و دهان دست نزد و از تماس نزدیک با افراد مبتلا خودداری کرد و در صورت ابتلا، بیمار بهتر است در خانه بماند، از تماس نزدیک با سایر افراد خودداری کند و هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان خود را بگیرد.

ویروس کرونا عامل بیماری 'مرس' گونه ای مرگبارتر اما با قابلیت انتقال کمتر از ویروس 'سارس' محسوب می شود که در سال 2003 در آسیا شیوع یافت و هشت هزار و 273 نفر را مبتلا کرد.

عربستان اصلی ترین مرکز شیوع و گسترش بیماری مرس معرفی شده است. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.