از مصرف بیش‌ازحد شیر خودداری کنید!

 از مصرف بیش‌ازحد شیر خودداری کنید!

سلامانه : اگر تصور می‌کنید که مصرف بیش‌ازاندازه شیر در بهبود سلامتی شما نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند کاملاً در اشتباه هستید. زیرا تحقیقات اخیر دانشمندان ثابت کرده است نوشیدن بیشتر از حد مجاز شیر برای سلامتی انسان خطرناک است.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از webmd، مطالعات پیشین نشان داده است کلسیم موجود در شیر به استحکام استخوان‌ها و جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان کمک شایانی می‌کند. همین ویژگی موجب شده بود تا متخصصین تغذیه شیر را به‌عنوان بخش جدایی‌ناپذیر رژیم غذایی در نظر بگیرند. اما بنا بر آخرین تحقیقات صورت گرفته، نوشیدن حجم زیادی از شیر در محافظت از زنان و مردان در برابر شکستگی استخوان نقشی ندارد و درمجموع احتمال مرگ آن‌ها را افزایش می‌دهد.


درواقع زنانی که روزانه سه لیوان یا بیشتر شیر می‌نوشند بیش از سایرین در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و حتی مرگ هستند. علاوه بر این احتمال سرطان در این گروه از زنان 44 درصد نسبت به آن‌هایی که تنها روزی یک لیوان شیر مصرف می‌کنند بیشتر است؛ هم‌چنین شکستگی استخوان در این زنان 60 درصد بیشتر از سایرین است. در مورد مردان نیز این یافته‌ها صادق است، مردانی که بیش‌ازحد شیر مصرف می‌کنند 10 درصد بیشتر در معرض مرگ قرار دارند.


اگرچه رابطه میان مصرف شیر و احتمال مرگ هنوز به اثبات نرسیده است، اما دانشمندان عقیده دارند که عدم هضم شیر در معده برخی افراد برای آن‌ها مشکلات غیرقابل جبرانی به دنبال دارد. این مشکلات طیف وسیعی از شکستگی استخوان و در موارد حاد مرگ را شامل می‌شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.