ابتلا به سرطان اغلب ناشی از بدشانسی است

ابتلا به سرطان اغلب ناشی از بدشانسی است

سلامانه : پژوهش‌های جدید حاکی از آن است که ابتلا به سرطان ناشی از بدشانسی افراد است و نه هیچ‌چیز دیگری.

به گزارش سلامانه به نقل از دیلی میل، این مطالعه نشان داد دو سوم از شیوع سرطان در بافت‌ها در سنین بزرگسالی ممکن است ناشی از تغییراتی ناگهانی در سلول‌های سالم مختلف بدن باشد.
نتایج این پژوهش علمی حاکی از آن است که بیماری سرطان اغلب نتیجه "بدشانسی" در جهش‌های اتفاقی حین تقسیم سلولی است و نه عوامل ژنتیکی و سابقه خانوادگی یا عوامل محیطی؛ که این اشتباه در تقسیم سلول‌ها یا جهش تصادفی عامل بروز دوسوم سرطان‌هاست.


کریستین توماستی، یکی از رهبران این پژوهش، گفته است که تغییر در شیوه زندگی و عادات ما می‌تواند کمک بزرگی در جلوگیری از برخی انواع سرطان باشد اما این مسئله در مورد دیگر انواع سرطان نمی‌تواند مؤثر باشد. ما باید به دنبال راهی باشیم تا بتوانیم چنین سرطان‌هایی را در مراحل اولیه یعنی در مراحلی که قابل درمان است شناسایی کنیم.


کارشناسان از مدت‌ها پیش دریافته بودند که سرطان می‌تواند ناشی از ناهنجاری‌های اتفاقی به هنگام تقسیم سلول‌های پایه باشد. اما تازگی این مطالعه در این است که برای نخستین بار تلاش شده تا شمار سرطان‌های حاصل از این اشتباه اتفاقی با تعداد سرطان‌هایی با زمینه‌های محیطی یا ارثی مقایسه شود.

ارسال برای یک دوست
۴ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.