استقرار ۲ هزار و ۱۲۱ پایگاه اورژانس در ایام نوروز/ ۱۸ پایگاه آمبولانس هوایی در آماده‌باش نوروزی

سلامانه : معاون عملیاتی اورژانس کشور گفت: در طرح ویژه امداد نوروزی ۲ هزار و ۱۲۱ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای مستقر می‌شوند که ۸۲۶ پایگاه آن در شهرها و ۱۲۷۵ پایگاه در جاده‌ها مستقر است.

 به گزارش فارس، محمد سرور امروز در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی و طرح ویژه نوروز با 2 هزار و 121 پایگاه شهری و جاده‌ای در ایام نوروز خدمت‌رسانی می‌کند.

وی ادامه داد: مردم می‌توانند با شماره تماس 115 موارد فوریت‌های پزشکی و امدادی خود را مطرح کنند.

سرور گفت: از این تعداد پایگاه، 826 پایگاه در شهرها و 1275 پایگاه در جاده‌ها مستقر هستند و 18 پایگاه آمبولانس هوایی نیز آماده خدمت‌رسانی در شعاع 150 کیلومتری است.

معاون عملیاتی اورژانس کشور ادامه داد: در طرح نوروزی، 4 هزار و 270 آمبولانس مشارکت دارند و 57 دستگاه اتوبوس‌آمبولانس در مبادی ورودی و خروجی شهرها به خصوص برای حوادث پرتلفات مستقر می‌شوند.

سرور افزود: دو پایگاه و آمبولانس شناور برای انتقال مصدومان از جزایر به ساحل و از خشکی به خشکی خدمت‌رسانی می‌کند.

وی ادامه داد: 226 پایگاه سلامت ایجاد می‌شود و 2 هزار و 347 مرکز در کشور، ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی را برعهده دارند و مأموران هر روز از 8 صبح تا 12 ظهر و عصرها از ساعت 4 تا 8 در کنار جاده‌ها مستقر هستند.

وی در بحث اردوهای راهیان نور نیز گفت: طرح ویژه‌ای در خوزستان داریم، به طوری که اتوبوس‌آمبولانس در جاده‌های منتهی یادمان‌ها مستقر می‌شوند و به ارائه خدمات سرپایی می‌پردازد.

وی گفت: برای همه کاروان‌هایی که در این مسیر قرار دارند، دستورالعملی صادر شده که تحت حمایت اورژانس خواهند بود و پوشش حوادث احتمالی و درمان بیماری‌ها را برعهده خواهند داشت.

سرور گفت: 18 هزار نیروی حرفه‌ای، این مأموریت‌ها را برعهده دارند که عمدتاً پرستار، کاردان هوشبری و کارشناس فوریت پزشکی هستند.

معاون عملیاتی اورژانس کشور گفت: در 18 روز ایام نوروز در سال گذشته 177 هزار و 590 مأموریت از سوی اورژانس انجام شد از این تعداد 30 هزار و 555 مورد حوادث ترافیکی بود و 25 هزار و 13 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.