کفش‌های نامناسب عامل اصلی التهاب تاندون آشیل است

سلامانه : پوشیدن کفش‌های نامناسب یکی از عوامل اصلی بروز التهاب تاندون آشیل بوده که این موضوع در افراد ورزشکار و خانم ها، نمود بیشتری دارد.

مهدی لطفی نیا استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: عوامل مختلفی می‌توانند موجب آسیب و التهاب تاندون آشیل شوند که این عوامل در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته عوامل خارجی و عوامل داخلی تقسیم بندی می‌شوند.

وی افزود: عوامل داخلی که به طور عمده شامل افزایش سن، وضعیت تاندون‌ها و وضعیت  کف پا و به ویژه کف پای صاف است و در مقابل عوامل خارجی شامل عواملی هستند که در اختیار خود انسان بوده و می‌توان آن‌ها را کنترل کرد.

لطفی نیا با بیان اینکه انجام نادرست حرکات ورزشی در بروز آسیب و التهاب تاندون آشیل بسیار نقش دارد، تاکید کرد: پوشیدن کفش‌های نامناسب یکی از عوامل اصلی بروز التهاب تاندون آشیل بوده که این موضوع در  افراد ورزشکار و خانم‌ها، نمود بیشتری دارد.

وی گفت: کفش‌های پاشنه بلند در بروز التهاب تاندون آشیل که یکی از بزرگترین تاندون‌های عضلانی در بدن است، نقش پر رنگی دارد و زنان به دلیل اینکه این نوع کفش‌ها را زیاد می پوشند، بیشتر در معرض التهاب تاندون آشیل هستند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.