عرضه قلیان در قهوه خانه ها ممنوع است

سلامانه : مدیر کل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری به ابطال مصوبه دولت قبلی که قهوه خانه ها را از زمره اماکن عمومی خارج کرده بود اشاره کرد و گفت: بر این اساس، قهوه خانه ها همچنان جزء اماکن عمومی محسوب می شوند و عرضه و استعمال قلیان در آن ممنوع است.

«علی اکبر بختیاری» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در دولت قبلی مصوبه ای تصویب شده و قهوه خانه ها را از زمره اماکن عمومی خارج کرده بودند.

این مقام مسئول در دیوان عدالت اداری گفت:دیوان عدالت اداری به این مصوبه رسیدگی کرد و با توجه به قانون شهرداری ها، آن را مغایر با قانون دانست و ابطال کرد.

بختیاری اضافه کرد: بر این اساس، قهوه خانه ها همچنان جزو اماکن عمومی محسوب می شوند.

مدیر کل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری تاکید کرد: قانون مبارزه با دخانیات استعمال سیگار و قلیان را در اماکن عمومی ممنوع کرده و از آنجا که قهوه خانه ها جزو اماکن عمومی محسوب می شوند، طبیعتا استعمال دخانیات در این اماکن ممنوع است.

بختیاری درباره اظهارات محمد علی نجفی مبنی بر اینکه استمعال قلیان جرم نیست و قهوخانه هایی که قلیان عرضه می کنند مجرم نیستند گفت: دیوان عدالت اداری در مقام پاسخ گویی به افراد نیست و اگر مصوبه ای خلاف قانون باشد بررسی می کند.

این مقام مسئول در دیوان عدالت اداری افزود: در این مساله نیز دیوان عدالت اداری طبق قانون اقدام و مصوبه دولت قبلی را باطل کرده است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.