۱۰ قلم داروی درمان نازایی تحت پوشش بیمه قرار گرفت

سلامانه :رئیس سازمان غذا و دارو از کاهش قیمت ۵۰ درصدی ۱۰ قلم داروی درمان نازایی خبر داد.

به گزارش وزارت بهداشت، رسول دیناروند با اعلام این خبر گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که در اواخر شهریور سال جاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم مقرر شد هزینه‌های داروهای بیماران صعب‌العلاج را که به جهت تغییر نرخ ارز افزایش پیدا کرده بودند، کاهش دهیم.

وی گفت: بر اساس این تفاهمنامه هزینه داروهای بیماران صعب‌العلاج از محل ردیف اعتباری مابه تفاوت نرخ ارز دارو از طریق سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت می‌شود که از چند ماه پیش با کاهش قیمت داروهای بیماران صعب‌العلاج آرامش دارویی به کشور بازگشت.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: در فهرست سومی که امروز براساس آن تفاهمنامه‌ها به سازمان‌های بیمه‌گر اعلام کردیم، 10 قلم داروی گرانقیمت برای درمان نازایی که قبلاً تحت پوشش بیمه نبوده‌اند، لحاظ شده است که این تصمیم در راستای سیاست‌های کلی نظام و سیاست‌های جدید جمعیتی اتخاذ شد.

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه گفت: با توجه به این تصمیم، داروهایی که برای درمان نازایی مورد استفاده قرار می‌گیرند حدود 50 درصد کاهش قیمت خواهند داشت.

دیناروند گفت: از هفته آینده فهرست 10 قلم داروی درمان نازایی در پرتال سازمان‌های بیمه‌گر قرار خواهد گرفت و بیمارانی که نسخه دارند این داروها را با 50 درصد کاهش قیمت دریافت خواهند کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.