زوج ها حداقل دو فرزند داشته باشند

سلامانه :رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه تک فرزندی به خود کودک و خانواده آسیب می رساند، گفت: زوج ها حتما باید دو فرزند داشته باشند چراکه داشتن فرزندان بیشتر ضرورت جامعه امروز است.

دکتر ˈمسعود اعتمادیانˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فرهنگ تک فرزندی در خانواده ها باید تغییر کند ؛ تک فرزندی، فرهنگ خوبی نیست اما متاسفانه این موضوع در جامعه نهادینه شده درحالیکه خانواده ها حتما باید دو فرزند و اگر توانایی داشته باشند سه یا چهار فرزند داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت به سوی سالمند شدن پیش می رود و نرخ رشد جمعیت جوان کشور در حال کاهش است ؛ جوانان ازدواج نمی کنند؛ جوانان در صورت ازدواج نیز فقط یک فرزند دارند و تمایلی به داشتن فرزندان بیشتر ندارند؛ متاسفانه این امر تبدیل به یک فرهنگ شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید براینکه قبلا جمعیت را کنترل می کردیم و اکنون این کار را نمی کنیم، اظهار داشت: شاید سیاست های تشویقی برای فرزندآوری و افزایش جمعیت موثر باشد اما اجرای این سیاست ها در اختیار ما نیست.

اعتمادیان گفت: اطلاع رسانی هایی برای افزایش تمایل زوج ها به داشتن فرزند بیشتر انجام داده ایم بطورمثال بارها به این امر تاکید کرده ایم که داشتن یک فرزند تبعات منفی اجتماعی فراوانی دارد.

وی تاکید کرد: تحقیقات انستیتو روانپزشکی ایران نشان داده است که تک فرزندی به خانواده و فرزند آسیب می رساند و اگر به کودک آسیبی وارد شود کل خانواده دچار آسیب خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: اکنون در مساله کاهش جمعیت و کاهش فرزندآوری مسایل متعددی نقش دارد که بخش عمده آن مربوط به مشکلات اقتصادی است.

اعتمادیان تصریح کرد: وزارت بهداشت و واحدهای تابعه آن دیگر دنبال کنترل جمعیت نیست و برنامه های آن دیگر اجرا نمی شود چراکه کاهش نرخ رشد جمعیت به مرز هشدار رسیده است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.