چسب‌های بینی عامل درمان یا بیماری؟

سلامانه :جراحی زیبایی بینی در بعضی از افراد باعث می‌شود فرد زیبایی نسبی خود را از دست بدهد.

دكتر محسن نراقی، رئیس انجمن جراحان بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص چگونگی جراحی بینی گفت: جراحی زیبایی بینی در افرادی بهتر است، انجام نشود كه این افراد به شش گروه تقسیم می‌شوند.


1- در افرادی كه فرد تصور می‌كند بینی‌شان دچار مشكل است، ولی با بررسی زیبایی شناسانه، ملاحظه می‌كنیم كه بینی فعلی در تناسب قابل قبولی باد یگر اجزا صورت قرار دارد.
چنین افرادی در صورت جراحی، به احتمال زیاد زیبایی نسبی خویش را از دست خواهند داد.

2- در گروهی از متقاضیان هم ایرادهایی جزیی دارد كه با اشاره اطرافیان به این موضوع آن‌ها را به سمت جراحی می‌كشاند، در عده‌ای نیز به سبب ساختار خاص بینی به محض جراحی احتمال بروز مشكلات تنفسی افزایش می‌یابد.
در گروه دیگر افراد تقاضای تغییرات نادرست به لحاظ سلامت بینی دارند.
برخی متقاضیان دیگر دچار نقصان در زیبایی هستند، ولی معاینه جراح آشكار می‌شود كه علت عمده این نقصان اجزایی غیر از بینی است.

وی افزود: عوارض تنفسی می‌توانند از مشكلات مختلفی منشأ بگیرد. 
1- چسبندگی‌های داخل بینی
2- باقی ماندن انحراف داخل بینی 
3- بزرگی شاخك‌های بینی

دكتر نراقی، با اشاره به عوارض‌های زیبایی ناشی از عمل جراحی بینی عنوان كرد: عوارض زیبایی جراحی پلاستیك متنوع بوده و مهمترین آن‌ها در موارد زیر است.
1- بینی زینی شكل 
2- صدمات مجرای اشكی و كاسه چشم
3- آسیب پوست بینی 
4- فرورفتگی‌های پره‌های بینی
5- برداشته شدن پوست پره‌های بینی
6- از دست دادن پوست نوك بینی
7- گشاد شدن مویرگ‌های روی پوست بینی

این عوارض خطرات زیادی را به دنبال دارد، این موضوع اهمیت توجه به مسائل داخلی بینی در حین جراحی بینی را می‌رساند كه موجب افت قابل ملاحظه در كیفیت زندگی افراد می‌شود.

وی، درباره آمپول‌های كورتون بعد از عمل بیان كرد: بینی بعد از جراحی ممكن است تا مدت‌ها ورم داشته باشد و بهترین كار این است كه فرصت دهیم، تورم بتدریج فروكش كند و در طی این مدت باید از مجاورت در آفتاب پرهیز كرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.