۵ سال بغلتید تا روی غلتک بیفتید

سلامانه :خیلی از افراد شنیده‌اند که اگر هفتمین سال زندگی یا بعد از 7 سال، را بگذرانید دیگر زندگی زناشویی آنقدرها هم سخت نیست اما براساس تحقیقات محققان انگلیسی 5 سال اول زندگی زناشویی بسیار سخت است و بعد از آن اصطلاحا روی غلتک می‌افتید.

زندگی مثبت نوشت:نتایج تحقیقاتی که توسط موسسه حقوقی در انگلیس در سال 2000 انجام شد نشان می‌دهد بیشتر زوج‌ها معتقدند سال اول زندگی مشترک مانند توفانی سهمگین است که به شما حمله می‌کند. بعد از گذشت 3 سال زوج‌ها ادعا کرده‌اند احساس امنیت، شادی و راحتی را تجربه‌ کرده‌اند اما بعد از آن همین زوج‌ها اظهار کردند پنجمین سال زندگی، یکی از سخت‌ترین دوره‌هاست و یکی از دلایل مهم آنها خستگی بیش از حد و کار زیاد بوده است.

محققان بعد از این تحقیقات به این نتیجه رسیدند در واقع 5 سال گذراندن با همه سختی‌ها به شما نموداری می‌دهد که می‌توانید سال‌های بعد را هم در یک رابطه خوشحال و ماندگار باشید. بعد از این 5 سال ناهماهنگی در زمینه‌های جنسی، سرگرمی‌های متفاوت و علاقه‌مندی‌های اجتماعی مختلف به حداقل می‌رسد.

آماندامک آلیستر که سرپرستی این تحقیقات بر عهده او بوده است، می‌گوید: «زوج‌ها نباید فراموش کنند داشتن یک رابطه طولانی‌مدت، بادوام و شاد به تلاش از جانب خودشان نیاز دارد. دیدن زوج‌هایی که در سال‌ اول ازدواجشان خوشحال‌اند معمولا یک چیز عادی و معمولی است اما بعد از گذشت 5 سال و آمدن بچه‌ها نگه داشتن یک رابطه صمیمی و ماندگار از عهده هر زوجی برنمی‌آید. در این مواقع زوج‌ها برای راهنمایی به ما مراجعه می‌کنند.»

سال‌های اول ازدواج همه‌چیز نو است و شکل زندگی‌ تغییر کرده ولی برای اغلب زوج?ها، مدیریت این سال‌ها زوج‌ها سخت است و بیشترشان در این سال‌ها فکر می‌کنند ازدواج و زندگی مشترک خواسته‌های آنها را برآورده نمی‌کند اما اگر این تصورات را تا 5 سال مدیریت کنید به احتمال زیاد شاهد خوشحالی و آرامش خواهید بود.

فهرست افراد با طولانی‌ترین زندگی‌های مشترک

1. اولین نفر خانواده چاند (کرم و کارتاری) هستند. آنها متولد انگلیس‌اند. در سال 1925 با یکدیگر ازدواج کرده‌اند و این ازدواج 87 سال تا امسال که سال 2013 است به طول انجامیده است.

2. دومین زوج چینی هستند. آنها اکتبر 1930 ازدواج کرده‌اند. خانواده موچینگ تا امروز 83 سال است که با یکدیگرند.

3. نورمن و نورما بورماه سومین زوج البته آمریکایی این فهرست هستند. آنها با 3 سال اختلاف سن (1913-1910) از سال 1931 تا الان با هم زندگی کرده‌اند؛ می‌شود 82 سال.

4. استاسیاک‌های لهستانی در فوریه 1931 ازدواج و آنها هم تا امروز 82 سال را سپری کرده‌اند.

5. ژوزف و رزا در جنوب استرالیا زندگی می‌کنند. خانواده زکولیخ هم مثل مورد قبلی سال 1931 ازدواج کرده‌اند. رقم زندگی مشترک آنها هم 82 سال است.

 

6. این زوج هم‌سن‌اند. آقا و خانم ویدن در سال 1912 به دنیا آمده‌ و سال 1931 ازدواج کرده‌اند. الان هم که سال 2013 است 82 سال از زمان ازدواجشان می‌گذرد.

7. مابری‌ها در تنسی آمریکا 82 سال است با هم زندگی می‌کنند.

8. اوینگ‌ها با یک سال اختلاف سن، 81 سال است کنار یکدیگرند.

9. خانواده کاستا ساکن در برزیل هم با یک سال اختلاف سن، در سال 1932 ازدواج کرده‌اند. درست است؛ آنها هم بالغ بر 80 سال است با هم هستند.

شماره‌های 10، 11، 12 و 13 در این فهرست همگی 81 سال زندگی کرده‌اند. بلوچ‌ها در پنسیلوانیا، رورت‌وت در ویسکانیسن، اسشرمرهون‌ها در ماساچوست و آخرین خانواده رودریگز در اسپانیا. بقیه فهرست تا رقم 30 همگی 80 سال را با هم سپری کرده‌اند که از کشورهای آمریکا، فرانسه و ایتالیا بوده‌اند اما بیشترین تعداد متعلق به کشور آمریکاست.


ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.