حق فنی داروخانه ها ۱۵ درصد افزایش یافت

معاون غذا و داروی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اعلام كرد امروز تعرفه های خدمات دارویی (حق فنی) در دولت تصویب شد كه نسبت به سال 89، 15 درصد افزایش داشته است.
  

تعرفه خدمات دارویی، مبلغی است كه دكتر داروساز به عنوان مسئول فنی داروخانه به ازای ارایه خدماتی و همچنین توضیح شیوه مصرف دارو از بیمار اخذ می كند.

'احمد شیبانی' روز یكشنبه  -ششم شهریور-در گفت و گو با  ایرنا افزود: تعرفه های خدمات دارویی برای داروهای مختلف از جمله داروهای تركیبی، داروهای او.تی.سی -داروهای بدون نسخه پزشك-، داروهای ساخته شده و داروهای ساخته نشده با هم متفاوت است و به زودی اعلام می شود.

وی یادآور شد تعرفه های خدمات دارویی در سال گذشته با ابهام روبرو شده بود اما امسال با تلاش مسئولان ذیربط، این تعرفه ها تصویب شد و در آینده نزدیك نیز ابلاغ می شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: تعرفه های خدمات دارویی برای داروسازان چندان از جنبه مادی مطرح نیست بلكه یك مساله هویتی بود.

شیبانی ادامه داد: مردم به داروسازان، اطمینان خاصی دارند و ما باید این اعتماد مردم را ارتقا دهیم.

وی گفت: موسسات دارویی مانند سایر موسسه ها، یك بنگاه اقتصادی هستند اما برغم این مسایل، همواره اخلاق حرفه ای بر اقتصاد دارو، برتری داشته است.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان كرد دارو در كشور قبل از انقلاب اسلامی، 'تجارت محور' بوده است، اما اكنون 'صنعت محور' شده است به آن معنا كه دارو در داخل كشور تولید می شود و اكنون در صنعت داروسازی در جهان، حرفی برای گفتن داریم.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.