موقع «خواب» افکارتان را در کمد بگذارید

سلامانه :پژوهشگران به افرادی که دچار مشکلات مربوط به "خواب" هستند آرام کردن ذهن و فراهم کردن شرایط یک خواب راحت را توصیه می‌کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، به افرادی که می‌خواهندخواب راحتی برای حفظ سلامت بدن خود داشته باشند توصیه‌هایی در ارتباط با ساعت دقیق خوابیدن دارند.
گفتنی است: نظم و انضباط برای خوابیدن در وقت یک زمان منظم و بیدار شدن در ساعتی دقیق می ‌تواند کیفیت خواب شبانه را بالا ببرد و اثرات مفیدی بر سلامت افراد داشته باشد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند: افرادی که خواب شبانه راحتی دارند و معمولاً روزها سرحال به محل کار و تحصیل خود می‌روند، در ساعات انتهایی شب از کاربرد وسایلی مانند تبلت‌ها، گوشی‌های تلفن همراه و رایانه‌های شخصی خودداری می‌کنند، زیرا نور مصنوعی این وسایل به همراه تمرکزی که برای کار با آنها نیاز است می ‌تواند باعث بی‌خوابی و یا بدخوابی اشخاص شود.

پزشکان همچنین توصیه می‌کنند: افراد برای داشتن خوابی راحت از فکرکردن به مسائل عادی، تحصیلی و یا گرفتاری‌های شخصی در هنگام خواب خودداری کنند زیرا این افکار می ‌تواند باعث بی‌خوابی و کابوس‌های شبانه برای افراد شود.

پزشکان همچنین توصیه می‌کنند: برای داشتن خوابی راحت از انجام ورزش شدید و یا پیاده روی طولانی مدت کمتر از سه ساعت به زمان خواب افراد خودداری کنند زیرا باعث بالا رفتن فشار خون وبی‌خوابی در افراد می‌شود.

همچنین پزشکان توصیه می‌کنند: تا افراد برای شام غذای سبک میل کنند زیرا باعث درگیر شدن کمتر معده با غذا و ایجاد آرامش در دستگاه گوارش و فراهم آمدن خواب راحت برای افراد می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.