تاتو یعنی از دست دادن ابرو!

سلامانه :وقتی ابروهایتان را تاتو می‌کنید، اختلالی در عمل خونرسانی در قسمتی از پوست و مو که تاتو شده است، اتفاق می‌افتد.

 به‌همین دلیل هم در موارد بسیار زیادی دیده شده افرادی که تاتو کرده‌اند،‌ به‌مرور زمان حجم زیادی از ابروهای خود را از دست داده‌اند و حتی موهای طبیعی ابروهایشان هم، نازک‌تر از قبل شده است. بد نیست بدانید برخی از افراد، سال‌ها پس از تاتو کردن به دلیل کمبود موهای ابرو، اقدام به کاشت ابرو می‌کنند. تاتو کردن هم می‌تواند در درازمدت باعث نازک و کم‌پشت شدن ابروها شود و تاثیر سوئی بر موهای ابرو داشته باشد و هم می‌تواند به دلیل وجود ترکیبات مختلف رنگی در خود، حساسیت و آلرژی‌های پوستی برای فرد ایجاد كند.

 

برای پاک کردن تاتو، از چاله به چاه نیفتید

به گزارش زندگی مثبت، متاسفانه، گروهی از افراد برای پاک کردن تاتوی ابروی خود، بازهم به آرایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند و به‌نوعی، از چاله به چاه می‌افتند. می‌پرسید چگونه؟ معمولا در آرایشگاه‌ها برای پاک کردن تاتو دوباره از رنگ‌های قرمز، سفید یا کرم برای تاتو کردن مجدد و حذف تاتوی قبلی استفاده می‌کنند. بد نیست بدانید این رنگ‌هایی که روی تاتوهای قبلی تاتو می‌شوند، ممکن است هیچ‌گاه با لیزرهای مخصوص پاک کردن تاتو از بین نروند و فرد را به دردسر بیندازند. متاسفانه زمانی که از رنگ‌های نامبرده برای پاک کردن تاتو در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شود، نیاز به تراشیدن رنگ‌ها برای پاک کردن تاتو در این افراد، به وجود می‌آید. یعنی لیزرهایی برای تراشیدن این تاتوها و رنگ‌های چندلایه وجود دارد اما زمانی که آنها تراشیده می‌شوند، امکان باقی ماندن جای تاتو یا ایجاد گوشت اضافه در ناحیه ابرو، دور از انتظار نخواهد بود. به‌همین دلیل هم توصیه می‌شود برای پاک‌کردن تاتو،‌ به‌هیچ عنوان به آرایشگاه مراجعه نکنید و این کار را به متخصصان پوست بسپارید زیرا پاک کردن رنگ اولیه تاتو با کمک لیزرهای مخصوص این کار، بسیار ساده‌تر از پاک کردن تاتوهای چندلایه و چندرنگ است. 

 

هاشور زدن ابروها هم بی‌عارضه نیست!

این روزها هاشور زدن ابروها به جای تاتو کردن آنها، بسیار مد شده است. برخی از آرایشگران هم برای بازارگرمی و جذب مشتری بیشتر، اعلام می‌کنند هاشور زدن ابروها، به‌هیچ عنوان مشکلات مربوط به تاتو را ندارد و می‌توان بدون دغدغه این کار را انجام داد. در صورتی که حقیقت ماجرا، چیز دیگری است. درواقع، هاشور زدن از نظر ظاهری،‌ نتیجه بهتری برای فرد به دنبال دارد اما رنگ و واکنش به رنگ، درست مانند همان چیزی است که در تاتو کردن اتفاق می‌افتد. شاید بتوان گفت از آنجا که میزان رنگ کمتری در هاشور زدن مورد استفاده قرار می‌گیرد، میزان آسیب به ابروها هم در درازمدت در اثر هاشور زدن،‌ کمتر از تاتو کردن خواهد بود اما در هر صورت، این کار هم می‌تواند آسیب به ابروها و واکنش‌های آلرژیک پوستی را به دنبال داشته باشد.

ارسال برای یک دوست
۲ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • mahshid شنبه, 28 فروردین 1395 - ساعت : 16:51:12
    آیا در هاشور ابرو تراشیده میشود؟