رژیم غذایی مناسب از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری می کند

رژیم غذایی مناسب از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری می کند

داشتن رژیم غذایی مناسب می‌تواند از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری کند.

به گزارش (ایسنا) و به نقل از Zee News، مطالعات جدید حاکی از این است که افرادی که از رژیم‌های غذایی سرشار از ویتامین و حاوی اسیدهای چرب امگا سه مصرف می کنند کمتر احتمال ابتلا به انقباض مغزی مربوط به بیماری آلزایمر را دارند.

این بدان معنی است افرادی که به طور منظم ازغذاهای حاوی ماهی و یا مقادیر زیادی از میوه‌ها و سبزیجات استفاده می‌كنند می‌توانند ابتلا به این بیماری را متوقف و یا به تاخیر بیاندازند.

بنابراین متخصصان ادعا کردند که ایجاد تغییرات ساده در رژیم غذایی می تواند از مرگ و میر ناشی از بیماری آلزایمر جلوگیری کند. مطالعات قبلی نشان داده است خوردن ماهی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را تا 47 درصد کاهش دهد و حتی پیشرفت آن را با تاخیر مواجه کند.

این مطالعه نشان داد افرادی كه در رژیم غذایی آنها اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین‌های C، D ،E و ویتامین‌های B وجود دارد در آزمون‌های روانی نسبت به افراد با رژیم غذایی که در آن مواد مغذی کم است نمره کمتری را كسب می‌كنند.

وی افزود: بهترین توصیه این است که یک رژیم غذایی متعادل با مقدار زیادی میوه و سبزیجات داشته باشیم و بدن خود را با سیگار نکشیدن، ورزش منظم و کنترل فشار خون و کلسترول سالم نگه داریم.
 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.