پوشش قیمتی ۷۵ درصدی ۱۷۰ قلم داروی بیماران خاص توسط بیمه‌ها

سلامانه :بر اساس تفاهمنامه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور تحت پوشش قرار دادن داروهای بیماران خاص و صعب العلاج از محل یارانه دارویی، ۷۵ درصد قیمت ۱۷۰ قلم دارو تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

به گزارش ایلنا؛ اهم برنامه‌های انجام شده در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در ۱۰۰ روز گذشته به این شرح است:

تامین دارو و ایجاد آرامش در بازار دارویی

· تلاش برای حذف بازرسی کالا در مبدا و افزایش مدت اعتبار ترخیص با حداقل اسناد و همچنین درخواست عدم نیاز به تائید اسناد حمل توسط اتاق بازرگانی کشور ذینفع برای شرکت­های دارویی از بانک مرکزی ج. ا. ایران.
· الزام شرکت­های واردکننده دارو و مواد اولیه دارویی به اخذ مجوز ورود از اداره کل دارو، قبل از هر گونه سفارش به منظور مدیریت واردات دارو.
· به منظور پایش قیمت داروهای وارداتی فوریتی درخواست قیمت­گذاری داروهای فوریتی در کمیسیون قانونی قیمت­گذاری دارو.
· تلاش برای جبران افزایش قیمت دارو برای بیماران خاص و صعب العلاج که در این راستا اجرای تفاهم­نامه با وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی و سازمان­های بیمه­گر به منظور تحت پوشش قراردادن داروهای بیماران خاص و صعب­العلاج از محل یارانه دارویی که از این طریق بیش از ۱۷۰ قلم از این دارو‌ها که تامین هزینه آن­‌ها برای بیماران مذکور بسیار مشکل بود به طور میانگین حدود ۷۵ درصد قیمت آن­‌ها تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

ارتقای کیفیت، ایمنی و امنیت فراورده­های غذایی

· توسعه تفاهم­های فرابخشی غذا و اقداماتی از قبیل تفاهم­نامه در زمینه انجام استاندارد‌ها با موسسه استاندارد، صورتجلسات مرتبط با سازمان دامپزشکی کشور، ایجاد زمینه­های تفاهم با انجمن صنایع فرآورده­های لبنی، تفاهم­نامه با گمرکات و سازمان استاندارد، تفاهم­نامه با بازرگانی دولتی ایران، تفاهم­نامه با سازمان استاندارد به منظور هماهنگی و کاهش موازی کاری در زمینه نظارت بر فرآورده­های آرایشی بهداشتی و مواد خوراکی آشامیدنی با حضور نمایندگان سازمان استاندارد.
· تهیه و ابلاغ دستورالعمل کمیته مشاورین استانی و بازنگری و اصلاح چندین دستورالعمل که از جمله آن می‌­توان به اصلاح دستورالعمل سردخانه­های مواد غذائی، دستورالعمل شناسه نظارت بر مشاغل خانگی و اصلاح ضوابط مواد غذایی و ضوابط ورود مواد اولیه و فرآیند شده محصولات غذایی و آشامیدنی نام برد.
· نمونه­برداری­های مشترک با سازمان دامپزشکی کشور و ابلاغ دستورالعمل جدید در مورد فرآورده­های گوشتی

حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

· اقدام به صدور مجوز واردات با قیمت پایه پایین‌تر به واردکنندگان به منظور کاهش قیمت استنت­های قلبی برای بیماران که در نتیجه شاهد کاهش ۵۰ درصدی قیمت این محصول در بازار هستیم.
· ساماندهی امر توزیع و ابلاغ رسمی سود قانونی برای فروش تجهیزات و ملزومات پزشکی به مراکز مجاز عرضه
· تسهیل و تسریع در صدور پروانه­های تولید به منظور ایجاد انگیزه در تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ضمن رعایت ضوابط و مقررات و کاهش زمان صدور به ۳ روز. همچنین به منظور حمایت از تولیدات داخلی، در صورت رفع نیاز کشور، از صدور مجوز واردات محصول مشابه خودداری می‌­شود.
· در راستای در دسترس بودن تجهیزات پزشکی، طرح ثبت تجهیزات پزشکی به منظور تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای واردات و ترخیص با تعبیه نیازهای زیرساختی و نرم­افزاری آن در حال انجام است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.