چگونه «نوزاد» خود را قبل از تولد به نیوتن تبدیل کنیم؟

سلامانه :دانشمندان دریافته‌اند که انجام ورزش ملایم در حین بارداری می‌تواند باعث باهوش شدن نوزاد به دنیا نیامده بشود و همینطور ورزش سنگین نیز می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پژوهشگران به تازگی دریافته‌اند که بانوانی که در زمان بارداری ورزش انجام می‌دهند، کودکان باهوش تری به دنیا می‌آورند. 

 گفتنی است، براساس تحقیقات صورت گرفته، انجام ورزش ۳ جلسه ۲۰ دقیقه‌ای در طول هفته می‌تواند به رشد توسعه مغز نوزاد به دنیا نیامده کمک فراوانی نماید. 

 بررسی‌ها نشان می‌دهد، دانشمندان این نتایج را با بررسی سر و صداهای مختلف و بررسی میزان توجه نوزاد به آن‌ها و اندازه گیری دقیق آن‌ها به دست آورده‌اند. 

 پژوهشگران دریافته‌اند که نوزادان مادرانی که در طول دوران بارداری ورزش انجام داده‌اند می‌توانند صداهای مختلف را بهتر شناسایی نمایند. 

 دانشمندان همچنین دریافته‌اند که این نوزادان از فعالیت ذهنی بیشتری در طول سال‌های آینده برخوردار خواهند بود و در نتیجه باعث باهوش شدن آنها خواهد شد. 

 پژوهشگران در عین حال به مادران باردار توصیه می‌کنند که از ورزش شدید در طول دوران بارداری خودداری کنند زیرا باعث آسیب و صدمه به کودک می‌تواند بشود. 

 پژوهشگران این نتایج را با استفاده از یک کلاه که دارای ۱۰۰ الکترود بر روی آن بوده است بر روی نوزادان به دست آورده‌اند. 

پژوهشگران همچنین دریافته‌اند که نوزادان این مادران دارای سرعت رشد مغزی بیشتری نسبت به سایر نوزادان هستند. 

 همچنین ورزش در دوران بارداری باعث افزایش سلامت قلب نوزاد می‌شود. 

 پزشکان احتمال می‌دهند که انجام ورزش سبب افزایش رسیدن اکسیژن به بدن نوزاد به دنیا نیامده می‌شود و همینطور باعث تولید پروتئین خاصی در مغز به نام bdnf می‌شود که برای بدن بسیار مفید است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.