غذا خوردن در پشت میز کار احتمال چاقی را افزایش می‌دهد

غذا خوردن در پشت میز کار احتمال چاقی را افزایش می‌دهد

سلامانه : یکی از پدیده‌های معمولی که این روزها دیده می‌شود غذا خوردن کارمندان پشت میز کارشان است، موضوعی که به عقیده پزشکان می‌تواند تهدیدی برای سلامتی افراد باشد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از دیلی میل، افرادی به معمولاً غذای خود را پشت میز کارشان یا در غذاخوری دفتر کارشان صرف می‌کنند نه تنها خود را معرض ابتلا به چاقی قرار می‌دهند، بلکه میزان دریافت ویتامین در آن‌ها کمتر و در طرف مقابل میزان کلسترول بدنشان افزایش می‌یابد. در واقع میان سلامتی و تعداد وعده‌های غذایی که بیرون از منزل صرف می‌شود رابطه معکوسی وجود دارد، هر چه تعداد دفعاتی که فرد غذای بیرون می‌خورد بیشتر باشد احتمال بروز برخی بیماری‌ها در او افزایش می‌یابد.


بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، افرادی که در طول هفته بیش از 6 بار بیرون از خانه غذا می‌خورند شاخص توده بدنی بیشتری دارند. اما غلظت لیپوپروتئین با چگالی بالا در که موجب سوزانده شدن کلسترول‌های اضافی بدن می‌شود در این افراد بسیار است و همین موضوع باعث افزایش کلسترول آن‌ها می‌شود، هم‌چنین سطح مواد مغذی از جمله ویتامین C و E در بدن این دسته افراد بسیار کم است.


 نکته جالب توجه اینجاست که همه این افراد در فست فودها غذا نمی‌خورند، گروهی به خوردن غذاهای سنتی اما ناسالم عادت دارند و گروهی دیگر غذاهای سالم در محیط‌هایی مثل دفتر کار یا حتی کافه‌های خیابانی و به صورت ایستاده می‌خورند. نتایج این تحقیق نشان داد، غذا خوردن بیرون از صرفه نظر از اینکه غذا سالم باشد یا ناسالم بالقوه موجب چاقی می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود تا جای ممکن از خوردن غذا در محیطی غیر از خانه جلوگیری شود یا تلاش شود غذا در محیطی به دور از استرس و آرامش صرف شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.