خسته نباشید!

سلامانه :همه ما وقتی از کار روزانه بازمی‌گردیم در بدنمان احساس کسالت و خستگی می‌کنیم اما با چند حرکت ساده می‌توانیم از بقیه ساعت‌هایمان هم استفاده کنیم و خستگی کل روز را از تنمان دربیاوریم. این چند حرکت را به ذهنتان بسپارید و هر روز آنها را انجام دهید...

زندگی مثبت نوشت:این حرکت را می‌توانید بدون اینکه بدنتان را گرم کنید انجام دهید. در واقع این حرکت خودش آغازکننده حرکت‌های بعدی‌تان است. روی زمین دراز بکشید. پاهایتان را تا آنجایی که در شکل نشان داده شده بالا بیاورید. تنه را از روی زمین بلند کنید و به پاها نزدیک شوید. روزهای اول ممکن است این حالت کمی برایتان سخت باشد پس خیلی به خودتان فشار نیاورید. سعی کنید تعداد این حرکت را به 20 بار در روز برسانید.

. حالا بدنتان برای حرکت بعدی آماده شده، دو زانو روی زمین بنشینید. از پشت دست‌هایتان را به ران‌ها برسانید. اگر نمی‌توانید کمی خم شوید و در حالی که دست‌ها را به صورت تکیه‌گاه روی کمرتان گذاشته‌اید به عقب بروید. با این حرکت اگر جزو افرادی هستید که کارتان نشسته است به عضلات کمرتان استراحت داده‌اید. مراقب باشید در این حالت هیچ فشاری روی کمرتان نباشد. این حرکت را هم روزی 3 بار انجام دهید و طی هفته‌های بعدی آن را به 10 بار برسانید.

این حرکت که به آن پل هم می‌گویند احتمالا برایتان آشناست. اگر در زنگ‌های ورزش آمادگی جسمانی کار می‌کردید این حرکت جزوشان بوده است. ابتدا روی زمین بنشینید. سعی کنید در حالی که پاها به صورت قائمه هستند و دست‌ها عمود، بدنتان ا از روی زمین بلند کنید. در این حرکت سر باید در راستای بدن باشد چرا که اگر خم شود به مهره‌های آن فشار می‌آید.

درواقع این حرکت را می‌توانید با تمرین قبلی تلفیق کنید. یعنی وقتی به حرکت قبل رفتید به جای اینکه دوباره دراز بکشید این بار کاملا از زمین بلند شوید. پاهایتان در ابتدا می‌تواند روی پنجه باشد. هر چه استقامتتان بیشتر شد سعی کنید کل پاهایتان را روی زمین بگذارید. پشتتان هم نباید خم شود، سر هم که بین دو دست است. این دو حرکت را با هم انجام دهید تا احساس سرزندگی بیشتری کنید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.