قهوه؛ هرگز!

سلامانه :همه ما می‌دانیم خوردن هر نوع نوشیدنی و غذایی می‌تواند باعث تغییرهایی در خلق‌وخوی ما شود. اگر این مطلب را مطالعه كنید متوجه می‌شوید وقتی دچار استرس می‌شوید می‌توانید با خوردن برخی از خوراكی‌ها، استرستان را كم كنید یا برعكس خوردن و نوشیدن بعضی از آنها را باید در این شرایط فراموش كنید چون باعث می‌شود حالتان از چیزی كه هست بدتر شود...

زندگی مثبت نوشت:این قبیل نوشیدنی‌ها سرشار از كافئین و شكر هستند در نتیجه وقتی استرس دارید، استرستان را تشدید خواهند كرد. دكتر جكسون بلانتر، استاد تغذیه دانشگاه كارولینا معتقد است نوشیدن تركیب شكر و كافئین در بدن فعل و انفعالاتی ایجاد می‌كند كه باعث می‌شود گردش خونتان بسیار بیشتر از قبل شود و در نتیجه تپش قلب و به دنبال آن استرس می‌گیرید.

غذاهای تند و ادویه‌دار

ممكن است بعد از خوردن این مدل غذاها دچار مشکلات گوارشی شده باشید اما این را بدانید كه علاوه بر مشکلات گوارشی، اگر استرس دارید هم باید دور این غذاهای تند را خط بكشید. استرس به طور كلی متابولیسم بدنتان را كند می‌كند و باعث می‌شود عمل گوارش سخت‌تر انجام شود در نتیجه غذا به مدت طولانی‌تری در معده می‌ماند و باعث می‌شود معده اسید ترشح كند. خوردن غذاهای تند و ادویه‌دار این روند را بدتر و استرستان را تشدید می‌كند.

شیرینی و شكلات

خیلی افراد وقتی دچار استرس می‌شوند تمایل به خوردن شیرینی و شكلات دارند اما خبر بد اینكه شیرینی‌ها باعث افزایش سطح هورمون استرس در بدن و كاهش هورمون كورتیزول می‌شوند كه باعث حالت‌های شدید حساسیت‌پذیر شدن در بدن و استرس بیشتر خواهندشد.

قهوه

به همان دلیل قبلی انواع قهوه‌ها اگر همراه شكر مصرف شوند بیشتر باعث افزایش استرس در بدن می‌شوند. خیلی از افراد وقتی در محل كارشان یا حتی خانه، دچار استرس می‌شوند سریع برای خود یك فنجان قهوه درست می‌كنند در حالی كه نمی‌دانند این نوشیدنی‌ در آن حالت آنها را برآشفته‌تر می‌كند. پس در حالت استرس اگر هم می‌خواهید نوشیدنی‌ بخورید قهوه نخورید. اگر به قهوه خوردن عادت دارید، شیرین‌‌اش را نخورید. 

سیب‌زمینی سرخ‌كرده

كربوهیدرات بالا و چربی‌ای كه در سیب‌زمینی سر‌خ‌كرده وجود دارد انرژی بالایی در شما ایجاد می‌كند. به دنبال آن افزایش سدیم بالا باعث افزایش فشارخون هم می‌‌شود. همه این عوامل باعث ایجاد استرس می‌شود و اگر استرس داشته باشید باعث تشدید آن خواهد شد.

آدامس‌ها

خوردن آدامس‌ - هر نوعی كه حتی بدون شیرینی باشد- چون دارای شیرینی مصنوعی است باعث برآشفتگی بیشترتان می‌شود. پس این تصور اشتباه را كه اگر عصبی هستید آدامس بجوید فراموش كنید. آدامس‌ها ممكن است نفخ معده‌تان را برطرف كنند اما آشفته‌ترتان می‌كنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.