این دو «مکمل» را با هم مصرف نکنید

سلامانه :برای مصرف مکمل‌های آهن و کلسیم باید دقت کرد زیرا اگر همزمان با هم مصرف شود فقط یکی از آنها شانس پیروز شدن را دارند.

 

نیاز محمدزاده متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: کلسیم و آهن دو ماده‌ای هستند که برای رشد و تکامل بدن بسیار مفید است و برای جذب توسط بدن با یکدیگر در رقابت شدید هستند. آهن موجود در گوشت قرمز، مرغ و ماهی بسیار بالا است و در رقابت با کلسیم پیروز است.

 

وی افزود: برای مصرف مکمل‌های آهن و کلسیم باید دقت کرد چراکه این باور وجود دارد که بهترین زمان برای مصرف آهن بهتر است قبل از غذا و هنگامی که معده خالی است باشد ولی به سبب بروز مشکلات شدید گوارشی که در اثر خالی بودن معده و دریافت آهن بوجود می‌آید بهتر است دو ساعت بعد از غذا استفاده کنیم.


این متخصص با اشاره به مصرف مکمل‌های کلسیم گفت: خوردن مکمل‌های کلسیم نیز باید طوری باشد که بین وعده‌های غذایی میل شود و همچنین باید دقت شود که 4 الی 6 ساعت بین مصرف آهن و کلسیم فاصله باشد تا در جذب آنها توسط بدن وقفه‌ای ایجاد نشود زیرا هنگامی که آهن و کلسیم به صورت جداگانه مصرف شود بدن مدت زمان لازم را پیدا می‌کند تا به خوبی جذب بدن شوند.


وی تصریح کرد: مصرف سبزیجات که حاوی آهن هستند مثل اسفناج به همراه ماست مانع جذب آهن می‌شود بیشتر خاصیت کلسیم پیروز می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.