مسمومیت دارویی با مصرف خودسرانه مسکن‌ها

مسمومیت دارویی با مصرف خودسرانه مسکن‌ها

سلامانه :یافته‌های تازه نشان می‌دهند، کودکان در سنین پایین با استفاده از داروهای ضد درد خود درمانی می‌کنند.


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از فاکس نیوز، دکتر گیلورد لوپز، مدیر مرکز سم شناسی لهستان گفت:«هر هفته بیش از 50 - 60 کودک پنج و شش ساله که به علت مصرف بیش از اندازه مُسکن ها مسموم شده‌اند به مرکز مراجعه می‌کنند.»


او افزود:«مصرف داروهای ضد درد برای پایین آوردن تب در کودکان بلامانع است. اما والدین، با سهل‌انگاری و عدم نظارت بر کمد داروها سبب مسمویت دارویی فرزندان می‌شوند.»


بر اساس گزارش سال 2011 انجمن غذا و داروی آمریکا، سالانه بیش از 58 هزار نوجوان به علت مصرف بیش از اندازه و خود سرانه داروهای ضد درد - استامینفون و اپوبروفن - مسموم و در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.


از ابتدای سال 2013 میلادی، متخصصان انجمن مراکز کنترل مسمومیت ایالات متحده آمریکا، با تشکیل گروه‌های ویژه تلاش می‌کنند تا خطرات مصرف بیش از اندازه داروهای مُسکن توسط کودکان را به والدین اطلاع دهند.


دکتر لوپز افزود:«مصرف این نوع داروها در دوزهای پایین نیز می‌تواند مشکلات حاد جسمی ایجاد کند. والدین، برای جلوگیری از مسمومیت دارویی، بهتر است ابتدا بروشور درون بسته‌بندی را بخوانند و پس از اطلاع یافتن از دوز مناسب، دارو را مصرف کنند.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.