تولید آزمایشی مایع دیالیز در کشور

سلامانه :مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال‌ از رونمایی سرنگ سه میلی‌لیتر و بهره‌برداری از استابلایزر در آینده نزدیک در این شرکت خبر داد.

 

به گزارش مهر، محمدخادم علیزاده با بیان اینکه ۲۰ قلم کالا در شرکت تجهیزات پزشکی هلال توزیع می‌شود، گفت: در برخی کالاها ما تامین‌کننده بیش از ۶۰ درصد تولیدات کشور هستیم و در برخی دیگر ممکن است ظرفیت تولید کمتر باشد به عنوان نمونه ما آنژیوکت را با ظرفیت ۸ میلیون عدد در سال به عنوان تنها تولید‌کننده ایرانی‌، تولید می‌کنیم.

 

وی همچنین با اعلام اینکه تولید آزمایشی مایع دیالیز از ۶ ماه قبل آغاز شده است، اظهار کرد: هنوز مجوز توزیع مایع دیالیز را نداریم و پس از انجام کنترلهای وزارت بهداشت و تایید جی.ام.پی محل تولید، مجوز تولید و فروش هم دریافت خواهد شد که این موضوع شاید یک تا ۲ ماه زمان ببرد، اما امیدواریم سال آینده مایع دیالیز را به سبد تولید خود اضافه کنیم.

 

علیزاده با اشاره به اینکه پرفروش‌ترین محصول سها هلال‌احمر از نظر تعداد تولید سرنگ و از نظر کیفیت صافی دیالیز است، گفت: از ابتدای سال تا کنون حدود ۱۶۰ میلیون سرنگ تولید کردیم و صافی دیالیز ما هم به اندازه نیاز تولید می‌شود و متاسفانه به علت رشد بیماران دیالیزی مصرف بسیار بالا رفته است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.