برگزاری انتخابات هیئت مدیره واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی

سلامانه :مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره انجمن واردکنندگان مواد غذائی و آشامیدنی، هفته آینده برگزار می شود.

 

به گزارش مهر، در چند دهه اخیر زنجیره نظام غذایی به دلیل گسترش شهرنشینی و شکل گیری مصرف کنندگان جدید، رشد قابل توجهی را به ویژه در کشورهای در حال توسعه تجربه کرده اما آنچه که در هیچ نقطه از جهان و در هیچ زمانی تغییر نکرده است ارتباط بی واسطه مواد غذایی و آشامیدنی در حفظ و ارتقای سلامت جامعه و ارتباط معنادار آن با توسعه اقتصادی کشورهاست.

 

بی شک واردات مواد غذایی نوعی فعالیت حرفه ای و تخصصی است که نیازمند دانش، تجربه و تعهد کافی است و وارد کننده بعنوان تامین کننده قانونی بخشی از نیاز جامعه باید دارای شناسنامه و هویت مشخص نزد مراجع ذیصلاح باشد.

 

انجمنهاى صنفى حوزه سلامت به دلیل اشراف بر حوزه تجارت، بازار، شناخت دقیق از تنوع و کیفیت محصولات، رفتار شناسى مخاطب و مولغه هاى سلامت نقشى به مراتب پر اهمیت را در نظام سلامت کشور میتوانند ایفا  کنند. از سوى دیگر تشکلهاى صنفى نیز باید موضوع مدیریت واردات را بعنوان یک فرصت مناسب براى مشارکت اصولى و فعال در توسعه کشور دانسته و با ایجاد کارگروههاى تخصصى، آمادگى خود را براى بهبود و ارتقاى کیفیت زندگى همه مردم بعنوان هدف نهایى توسعه اجتماعى اعلام نمایند. بدون تردید تکلیفى که امروزه بر عهده انجمنهاى صنفى به عنوان مجموعه هایى متشکل از افراد با تجربه قرار دارد بسیار سنگین است.

 

بر همین اساس، فعالان حوزه غذا، اعم از واردکنندگان مواد غذایی فرآیند شده و واردکنندگان مواد اولیه غذایی، روز یکشنبه 17 آذر ماه جاری ساعت 15 در محل مجمع واردات برای برگزاری انتخابات هیئت رئیسه جدید گردهم خواهند آمد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.