افزایش عمر کودکان نجات یافته از سرطان

افزایش عمر کودکان نجات یافته از سرطان

سلامانه : با توجه به تحقیقات جدید، تنظیمات جدید درمانی به نحو قابل‌توجهی منجر به افزایش طول عمر بازماندگان سرطان در دوران کودکی شده است.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، به‌طوری‌که مرگ‌ومیر در میان بازماندگان سرطان از 12 درصد طی سالهای اخیر به 6 درصد رسیده است.


دکتر گرگوری آرمسترانگ، آنکولوژیست اطفال می‌گوید: تا 50 سال پیش تنها یک پنجم کودکان مبتلا به سرطان، پس از درمان زنده می‌ماندند و امروز بیش از 80 درصد از آن‌ها شانس زنده ماندن را پس از تشخیص سرطان تجربه می‌کنند.


به گفته محققان بروز تغییرات و اصلاحات در روند پرتودرمانی و شیمی درمانی و همچنین کاهش مخاطرات بهداشتی طولانی مدت باعث افزایش طول عمر مبتلایان به سرطان در سنین کودکی شده ضمن اینکه سمیت کلی دوره درمان نیز کاهش یافته است.


گفتنی است نرخ مرگ و میر پایین مربوط به عوارض دیررس درمان سرطان نسبت داده شده است که این روند در میان بازماندگان تومور ویلمز، لنفوم هوچکین و لوسمی حاد لنفوبلاستیک آشکار شده است.


به گفته دکتر آرمسترانگ، بهبود مراقبت‌های حمایتی برای بازماندگان، غربالگری به‌موقع و تشخیص عوارض دیررس، نقش مهمی را در طول عمر مبتلایان به سرطان بازی می‌کند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.