اعلام محل عرضه داروهای کمیاب با پیامک ۲۰۱۴۹۰

سلامانه :مشاور وزیر بهداشت گفت: سؤالات پزشکی و دارویی مهم‌ترین دلیل مراجعه مردم به سامانه الکترونیک وزارت بهداشت است. مردم می‌توانند نام داروی کمیاب را به 201490 پیامک کنند و به صورت آنلاین نام داروخانه‌ای که آن دارو را دارد دریافت کنند.

 
به گزارش فارس، حسین ریاضی، مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در حاشیه نشست خبری شبکه ملی سلامت به خبرنگار فارس گفت: بحث اطلاع‌رسانی یکی از دلایل اصلی مراجعه افراد به خدمات دولت الکترونیک وزارت بهداشت است.

وی گفت: افراد برای یافتن پاسخ به سؤالات پزشکی و بهداشتی خود به این شبکه مراجعه می‌کنند چرا که سایر شبکه‌ها جنبه تبلیغاتی و فروش محصولات بهداشتی دارند و از نظر علمی جایگاهی ندارند و نمی‌توان به همه سایت‌ها اعتماد کرد.

ریاضی ادامه داد: دومین بحث، بحث داروهاست مخصوصاً در مورد داروهایی که پیدا نمی‌شوند یا راجع به مصرف و عارضه جانبی حاصل از مصرف دارو.

مشاور وزیر بهداشت تصریح کرد: در بحث داروها مهمترین مسئله به داروهای گرانقیمت یا داروهای خاص معطوف می‌شود چرا که این دسته از داروها در همه داروخانه‌ها توزیع نمی‌شود و مردم برای اطلاع یافتن از نام داروخانه‌ای که این داروها را عرضه می‌کند با پورتال وزارت بهداشت تماس می‌گیرند تا اسم داروخانه را بیابند.

ریاضی ادامه داد: افراد می‌توانند با پیامک 201490 نام دارو را پیامک کنند تا به صورت آنلاین نام داروخانه‌ای که آن دارو را دارد به اطلاع آنها برسد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ادامه داد: اگر آن دارو موجود نبود با شماره تلفن 1490 تماس بگیرند و مشخصات دارو را بگویند تا به محض تأمین دارو پیامکی برای آنها ارسال می‌شود و آنها می‌توانند دارو را دریافت کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.