مصرف نوشیدنی‌های گازدار به حافظه نوجوانان آسیب می‌رساند

سلامانه : نوشیدنی‌های گازدار از جمله نوشیدنی‌هایی هستند که از ابتدای ورود به بازار طرفداران بسیاری داشته‌اند و در برخی منازل به یک پای ثابت سفره‌ها تبدیل شده‌اند اما بر اساس مطالعات جدید، مصرف کردن نوشیدنی گازدار مانند نوشابه می‌تواند به حافظه نوجوانان آسیب جدی بزند.

به گزارش سلامانه به نقل از سایت دیلی میل، محققان در دانشگاه کالیفرنیا اظهار کرده‌اند که نوشیدنی‌های گاز دار و رژیمی می‌تواند بر توانایی انسان‌ها در یادگیری تأثیر بگذارد و این نوشیدنی‌ها نه تنها باعث چاقی می‌شوند بلکه خشونت را در نوجوان افزایش می‌دهند.


نتایج آزمایش‌ها حاکی از آن است که نوشیدنی‌های گاز دار نه تنها فعالیت‌های مغز را ضعیف می‌کند بلکه توانایی افراد را برای به یادآوردن اطلاعات و خاطرات از بین می‌برد.


یکی از محققان در دانشگاه کالیفرنیا اظهار کرد:  کربوهیدرات تصفیه شده در نوشابه‌های گازدار و سایر نوشیدنی‌های شیرین گازدار منجر به اختلالات متابولیکی می‌شود.


محققان تاکید کردند، مصرف این نوشیدنی‌ها قبل از دوران بلوغ، منجر به  ایجاد اختلالات در فعالیت‌های مغزی و توانایی به یادآوردن اطلاعات خاص می‌شود.همچنین از دیگر آسیب‌های مصرف این نوشیدنی‌ها، التهاب در ناحیه هیپوکامپوس مغزاست که مرکز یادگیری می‌باشد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.