آلودگی هوا عامل تولد نوزادان لاغر

آلودگی هوا عامل تولد نوزادان لاغر

سلامانه : یافته‌ای تازه نشان می‌دهند، زنان بارداری که در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند، فرزندان لاغر به دنیا می‌آورند.

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، نتایج مطالعه دانشمندان نشان داد، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا، در طول دوران بارداری ممکن است زیان بار باشد و به نوزاد لطمات جبران ناپذیری بزند.


دکتر دیوید ساویتز، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه براون در رودآیلند و سرپرست این مطالعه گفت:«ما یک فرصت تاریخی برای بررسی اطلاعات منحصر به فرد درباره تاثیر آلودگی هوای نیویورک بر ساکنان این شهر به دست آوردیم.»


او و همکارانش، وزن بیش از 250 هزار نوزاد متولد شده در بیمارستان های شهر نیویورک را بین سال های 2008 تا 2010 بررسی کردند.


پژوهشگران با استفاده از محل سکونت مادران، میزان تماس آنها با آلودگی هوا را برآورد کردند. 


آنها اعلام کردند به ازای هر 10 میکروگرم ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرونی - دی اکسید نیتروژن و ... - که مادران تنفس می کنند، حدود 48 گرم از وزن نوزادان کم می شود. 


در حالی که آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا (EPA) استاندارد های ملی ذرات معلق سمی را ارتقا داده، با این وجود، گزارش های منتشر شده نشان می دهند میزان ذرات سمی موجود در هوای نقاط مختلف نیویورک بسیار بیشتر از حد استاندارد است. 


دکتر ساویتز گفت:«وقتی تعداد نوزادان لاغری که به دنیا آمده اند افزایش یابد، معضل بهداشتی بزرگی پدید می آید.»


او افزود:«یافته های این مطالعه نشان می دهد سیاست های محیط زیستی سیاستمداران شکست خورده و هنوز دود اگزوز خودروها عامل اصلی آلودگی هوای شهرها است.»


دکتر نانسی وودراف، یکی از مدیران آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا، گفت:«وضع و اجرای مقررات سخت گیرانه محیط زیستی علاوه بر کاهش میزان به دنیا آمدن نوزاندان لاغر از ابتلا به بیماری های تنفسی، قلب و عروق و مرگ های ناگهانی جلوگیری خواهد کرد.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.