خانم! از درد عادت ماهیانه رنج می‌بری؟ ویاگرا بخور!

خانم! از درد عادت ماهیانه رنج می‌بری؟ ویاگرا بخور!

سلامانه :یافته‌های تازه نشان می‌دهند، پس از مصرف ویاگرا، درد عادت ماهانه به شدت کاهش می‌یابد.


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، دانشمندان آمریکایی دریافتند، زنانی که از درد عادت ماهانه رنج می‌برند پس از مصرف این دارو، دردشان کاهش می‌یابد.  


پژوهشگران معتقدند، علت کاهش درد عادت ماهانه زنانی که داروی ویاگرا مصرف کرده‌اند، افزایش گردش خون در ناحیه لگن است.

 
ویاگرا با بالا بردن سطح ماده شیمیایی ویژه‌ای که سبب استراحت کردن بافت های بدن می‌شود، جریان خون را در اندام های تحتانی افزایش می‌دهد. 


تاثیر مثبت این دارو بر عملکرد نعوظ، اول بار، در افراد مبتلا به آنژین صدری مشاهده شد که برای بهبود جریان خون بدن‌شان ویاگرا مصرف می‌کردند.

 
محققان مدرسه پزشکی دانشگاه ایالتی پن اعلام کردند، ایبوپروفن، یکی از متداول ترین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، درد عادت ماهانه را کاهش نمی‌دهد و در دراز مدت سبب بروز زخم معده و نارسایی کلیه ها می‌شود. 


متخصصان بر روی 25 زن 18 تا 35 ساله که از درد متوسط و شدید عادت ماهانه رنج می بردند مطالعه کردند و به آنها ویاگرا و دارونما خوراندند.


زنانی که دردشان بیش از چهار ساعت ادامه داشت، پس از مصرف ویاگرا، بدون داشتن عوارض جانبی دردشان آرام شد.


دکتر ریچارد لگرو، استاد بهداشت عمومی مدرسه پزشکی دانشگاه پن و سرپرست این مطالعه گفت:«ممکن است به زودی مصرف ویاگرا به گزینه‌ای موثر برای تسکین درد دوران عادت ماهانه بدل شود.»


نتایج پژوهش های گذشته دانشمندان دانشگاه واشنگتن نیز نشان داده بود، 50 درصد مردانی که از درد در ناحیه لگن و کشاله ران رنج می برند پس از مصرف این دارو دردشان تسکین یافته است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.