چرا گیاه خواران لاغرترند؟

چرا گیاه خواران لاغرترند؟

سلامانه :یافته‌های تازه دانشمندان نشان داده، پیروی کردن از رژیم غذایی گیاه خواری می‌تواند نقش زیادی در کاهش وزن داشته باشد.


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، دکتر بری ترنر مک گریوی، استاد رشته تغذیه دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، 63 گیاه خوار، وگان - گیاه خوارانی که مواد غذایی مانند تخم مرغ نیز مصرف نمی‌کنند - ، همه چیز خوار، نیمه گیاه خوار و ... را در طول هشت هفته بررسی کرد.  


شرکت کنندگان در این مطالعه از رژیم غذایی فاقد چربی و قند پیروی می کردند. 


گیاه خواران و وگان ها بین 3 تا چهار و نیم کیلو گرم وزن کم کردند در حالی که همه چیز خواران تنها دو و نیم کیلو گرم وزن شان کاهش یافت.


در طول هشت ماه پس از اتمام مطالعه گیاهخواران و گیاه خوارانی که ماهی می خورند در مقایسه با همه چیز خواران وزن بیشتری کم کردند. آنها تنها هفت و نیم درصد از وزن شان را از دست داده بودند در حالی که همه چیز خواران، وگان ها و ... تنها 5 درصد وزن شان کاهش یافته بود.


دکتر مک گریوی، با اشاره به این که فقدان چربی در رژیم غذایی علت کاهش وزن گیاه خواران است گفت:«پیروی کردن از این نوع رژیم غذایی که وزن را به شدت کاهش می دهد تنها برای برخی از افراد جذاب است و اکثر اشخاص پس از مدتی کوتاه آن را کنار می گذارند.»


پروفسور کریستوفر گاردنر، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه استانفورد نیز باور دارد پیروی کردن از رژیم غذایی وگان ها در دراز مدت سبب کاهش وزن می شود. 


دکتر شارون پالمر، متخصص تغذیه  و نویسنده کتاب گیاه خواری معتقد است:«گیاه خواران باید به میزان مصرف پروتئین شان توجه کنند. نتایج بررسی های تازه نشان داده، بدن هر یک از گیاه خواران روزانه به بیش از 70 گرم پروتئین نیاز دارد. بنابراین باید مواد غذایی پر کالری مانند آجیل ها را در حد اعتدال مصرف کنید تا وزن تان افزایش نیابد.»
 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.