مرندی:موسیقی سالم در حصول سلامت معنوی موثر است

سلامانه :رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه موسیقی سالم در حصول سلامت معنوی موثر است، گفت: آمریکایی‌ها از نظر دینداری وضعیت بهتری نسبت به اروپایی‌ها دارند و میزان امید به زندگی در افراد معنوی ۷ سال بیشتر است.

 

به گزارش تسنیم، علیرضا مرندی، با اشاره به اینکه موسیقی سالم در حصول سلامت معنوی موثر است، اظهار داشت:  آمریکایی‌ها از نظر دینداری وضعیت بهتری نسبت به اروپایی‌ها دارند و میزان امید به زندگی در افراد معنوی 7 سال بیشتر است.براین اساس با توجه به اعتقاد مذهبی ایرانیان، معنویت فقط جزئی از سلامت نیست بلکه با آن ادغام شده است. مقالات بسیاری در کشورهای غربی به چاپ رسیده که تأثیر دینداری را بر سلامت روان بررسی کرده است.


مرندی افزود: عزت‌ نفس افراد و سازگاری با اجتماع از جمله ازدواج، رضایت از زندگی و به تعویق انداختن دوران سالمندی با توجه به سلامت معنوی به وجود می‌آید و در افرادی که سلامت معنوی را مد نظر قرار می‌دهند، این موارد بیشتر است.


رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران در نخستین همایش سلامت معنوی عنوان کرد: طبق بررسی‌ها دفعات بستری شدن سالمندانی که سلامت معنوی را در طول زندگی‌شان لحاظ کردند کمتر است و میزان امید به زندگی این افراد 7 سال بیشتر از سایرین است.


وی ادامه داد: آمار دقیقی از میزان دینداری آمریکایی‌ها ندارم اما در چندسالی که در این کشور زندگی کردم به این نتیجه رسیدم که آمریکایی‌ها از نظر دینداری وضعیت بهتری نسبت به اروپایی‌ها دارند. آنها با آن درجه از اعتقادشان به سلامت معنوی بها می‌دهند.


رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: گوش دادن به موسیقی سالم، ورود به فعالیت‌های هنری و ورزش می‌تواند در حصول به سلامت معنوی موثر باشد. بر اساس معارف اسلامی، معنویت زیربنای اعتقاد و پایه سلامت جسم و روح است؛ معنای معنویت معنادار برای کل زندگی انسانهاست نه فقط جنبه‌های خاص.


مرندی گفت: خداوند متعال جهان را  مقدمه‌ای برای تکامل انسان‌ها خلق کرد تا انسان به هدف غائی که همانا قرب خدای متعال است دست یابد، البته باید گفت این تفکر در ایران از زمین تا آسمان با تفکر غربی‌ها و استنباط آنها و سلامت معنوی متفاوت است.


وی خاطرنشان ساخت: از روحانیون برای این مهم طلب کمک کردیم اما متأسفانه همه آمادگی ورود به این موضوع را نداشتند خدا را شکر موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) نهایت همکاری را با فرهنگستان علوم پزشکی برای سلامت معنوی مبذول داشت.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.