معاون وزیر: اولویت اول بهداشت و درمان، رسیدگی به فقرا باشد

سلامانه :معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت: فقرا بیشتر از دیگر اقشار جامعه آسیب پذیر هستند و باید اولویت اول بهداشت و درمان، رسیدگی به فقرا باشد.

ˈعلی اکبر سیاری ˈروز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، افزود: توجه به فقرای جامعه در همه امور بویژه درمان باید بیش از سایرین باشد، زیرا آنها به دلایل مختلف شرایط زندگی شان، زودتر مریض می شوند و نیازمند حمایت ویژه هستند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا باید در بخش بهداشت و درمان، امکانات ابتدا به سوی فقرا برود و سپس به سمت اغنیا.

وی با اشاره به اینکه عقل گرایی باید سرلوحه امور باشد گفت: عقل توان به کارگیری تجربه ،دانش ،تصمیم صحیح و برنامه ریزی درست است.

وی اظهارداشت: هشت سال از نبود برنامه ریزی درست رنج بردیم؛ باید از عقل برای انجام همه امور کمک بگیریم و این امر برای باید سرلوحه باشد.

سیاری تاکید کرد : هیچ موفقیتی بدون توسل به قانون و قانونگرایی ممکن نیست، حاکمیت امروز از آن قانون است و باید به قانون احترام گذاشت و آن را رعایت کرد.

وی دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به جایگاه علمی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: هرم قدرت در دانشگاه باید نقدپذیر باشد و از جمود فکری پرهیز کند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دانشگاه باید فضاها باز باشد، دانشگاهها محل کرسی های آزاداندیشی هستند و باید در دانشگاه ها شایسته سالاری و آزاداندیشی را تجربه کنیم و مسیر را برای پیشرفت و تحقق مدیریت باز کنیم.

سیاری با اشاره به وظایف دانشگاه های علوم پزشکی در خصوص حفظ سلامت روحی و جسمانی جامعه تصریح کرد: کلیه نهادها، سازمان ها ، دستگاه های اجرایی و نظامی وانتظامی باید این دانشگاهها را در رسیدن به اهدافشان ،یاری کنند.

در این آیین، رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بخش بهداشت و درمان کشور از بخش هایی است که باید به آن نگاه و کمک جدی شود. 

ˈ کاظم جلالیˈ افزود: امروز باید سهم قابل توجهی در اختیار بهداشت و درمان گذاشت تا رشد و توسعه بیشتری پیدا کند. 

وی خاطر نشان کرد: بنابر اظهارات وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در سرتاسر کشور حدود 300 بیمارستان در دست احداث داریم که امیدواریم به این موضوع توجه خاص شود. 

وی با تقدیر از دولت تدبیر و امید درانتخاب شایسته، توانمند و تخصصی وزیر بهداشت ودرمان وآموزش پزشکی گفت: امیدواریم در زمان مدیریت وی، شاهد تحولات و اثرات خوبی باشیم. 

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نگاه دولت در بخش بهداشت و درمان، مبتنی برحل مشکلات و کمک به مستمندان است. 

جلالی در خصوص دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت : این دانشگاه از زیرساخت های مناسبی برخوردار است و امیدواریم با مساعدت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، شاهد افزایش رشته های تحصیلی در این دانشگاه باشیم. 

در این مراسم که نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و مسوولان شاهرود و میامی حضور داشتند، بااهدای لوح و هدایایی ازˈمحسن اعرابی ˈرییس سابق دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تقدیر و حکم انتصاب ˈسیدعباس موسوی ˈرییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توسط معاون وزیر به وی اعطا شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.