تولید ماده بی‌ضرر برای پوشاندن عصب

سلامانه :سرپرست انجمن IAPR از آغاز پروژه‌های تحقیقاتی ماده پوشاننده عصب در ایران برای درمان پالپ دندان خبر داد و گفت: با استفاده از این ماده تنها تاج دندان برداشت می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، دکتر قاسم‌ انصاری در حاشیه نهمین کنگره انجمن بین‌المللی تحقیقات دندانپزشکی ایران و در جمع خبرنگاران گفت: درمان ریشه دندان در سطح دنیا با محصولاتی انجام می‌شد که تحریک‌ کننده و زمینه‌ساز خدمات جدی‌تر از جمله بروز سرطان می‌شود.

 

وی ادامه داد: طی 10 سال گذشته محققین در ایران ماده‌ای را معرفی کردند که بی‌ضرر و کاملا مطابق با سلول‌های انسانی طراحی شده است که نتیجه آن ماده‌ای غنی شده از کلسیم به نام CEM است که برای پر کردن ریشه دندان‌هایی که دچار پوسیدگی شدند، قابل استفاده است.

 

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه گفت: این ماده کاربردی برای دندان‌های شیری و دائمی قابل استفاده است و بیش از 40 مقاله تحقیقاتی مربوط به یافته‌های در کنگره‌ها و مجلات بین‌المللی منتشر شده است.

 

انصاری ادامه داد: در حال حاضر یک تحقیق ملی بر روی کودکانی که دندان‌های آسیای اول آنان به شدت تخریب شده، انجام می‌شود که نتایج آن تا 10 سال آینده مشخص می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.