بیش از ۱۱ تن برنج آلوده در استان لرستان جمع آوری شد

سلامانه : رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان لرستان گفت : بیش از 11 تن برنج داخلی و خارجی آلوده وغیر بهداشتی از فروشگاههای شهرهای مختلف این استان جمع آوری شد.

 

ˈحجت الله بیرانوندˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: این برنج های جمع آوری شده براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاقد استانداردهای مناسب خوراکی و بهداشتی بوده و مصرف آن زیان آور است.

 

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان برنج های آلوده جمع آوری شده مربوط به شهرستان خرم آباد است، اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفت نوع برنج عرضه شده در بازار شامل چهار نوع برنج وارداتی و سه نوع داخلی به فلزات سنگین آلوده هستند.

 

وی تصریح کرد: برهمین اساس، برنج های عرضه شده با مارک تجاری پاپانور، زیتون، ستایش، صدری هاشمی آستانه اشرفیه، طارم محلی معطر فریدون کنار، آویلا و دم سیاه هاشمی دودی دارای برخی ترکیبات همچون میزان سرب، کادمیوم، آرسنیک و آفلاتوکسین با استانداردهای لازم انطباق نداشته و مصرف آنها غیربهداشتی است.

 

بیرانوند به مردم استان لرستان هشدار داد که در خصوص خرید و استفاده از برنج به ویژه برنج های واراداتی دقت لازم را داشته باشند و در صورت مشاهده برنج با مارک های اعلام شده مراتب را از طریق شماره تلفن 124 اعلام کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.