معجزه‌های باور نكردنی از افرادی كه به كما رفته‌اند+ عكس

سلامانه: درمیان ما افراد زیادی وجود دارند كه براثر عفونت و یا حادثه‌های پزشكی به كما فرورفته‌اند و سال‌های طولانی در این خواب عمیق بوده‌اند.

 

1- لیلا توسی دختربچه‌ای سه ساله است كه براثر مننژیت به حالت كما رفت اما او بعد از سه سال از حالت كما خارج شد و شروع به خواندن موسیقی ماما مامایی كرد.

او پس از به‌هوش آمدن و خواندن این موسیقی دوباره به كما رفت و پس از پنج روز به هوش آمد و دوباره شروع به خواندن همان موسیقی كرد. 

 

2- دختر سه‌ ساله‌ای كه بعد از به‌ هوش آمدن از كما شروع به سیگار كشیدن كرد و به طور مرموزی به سیگار كشیدن اعتیاد پیدا كرد. او درطی یك تصادف با ون به كما رفت و جراحات زیادی به بدن او وارد شد و پس از پنج روز به هوش آمد و به دخانیات اعتیاد پیدا كرد. 

3- الیور فرزند والری،‌ مادری 30 ساله است كه دست كم به علت مبتلا شدن به آنفولانزا  در هفته 37 بارداری به كما رفت و سه هفته در كما بود و جنین او زنده بود و تمام علائم حیاتی را داشت. والری بعد از به كما آمدن تا مدت‌ها نمی‌دانست باردار بوده است اما اكنون بسیار به فرزند خود علاقمند است. 

4 لیز سایكسل‌جان به علت تشنج به كما رفت و بیماری التهاب مغزی در او مدت‌ها او را در كما نگه‌داشته بود اما بعد از به‌هوش آمدن از كما حافظه او كاملا پاك شده بود و هیچ از زندگی‌اش، حتی همسرش را نیز به یاد نداشت و بعد از كما حتی ساده‌ترین كارها را نیز نمی‌تواند انجام دهد. 

5- ونری ریچموند 53 ساله از بیماری نادر پزشكی رنج می‌برد. او هربار كه به فرزندش می گوید‌ "‌دوست دارم" به كما می‌رود و دوباره به هوش می‌آید. او با هربار با "دوست دارم" گفتن،‌ احساس فلجی پیدا می‌كند و به خنده و گریه می‌افتد. او از اواخر نوجوانی از این بیماری نادر پزشكی رنج می‌برد. 

6-ساندرا راسیك نوجوان 13 ساله است كه هنگامی‌كه به كما رفت و از خواب بیدار شد به زبان دیگری صحبت كرد او تا قبل از آن به زبان كرواسی صحبت می‌كرد اما بعد از بیدارشدن به زبان  آلمانی صحبت می‌كند و تسلط كامل به این زبان دارد.

7- یك مرد پس از 11 سال از كما بیدارشد و اولین كلمه‌ای كه به زبان آورد "مادر" بوده است و پس از آن درخواست شیر و پپسی  كرده است. آقای والیپس  در یك تصادف جاده‌ای از گردن به پائین فلج شده و 19 سال در كما بیهوش بوده است. 

8- این پیرمرد به‌طور غیرقانونی برای خلاصی از شرایط سخت زندگی از پزشكان خواست كه او را به حالت كما ببرند تا بتواند به خواب عمیق فرو برود و همه‌چیز را فراموش كند. این مرد مبتلا به یك اختلال عصبی و عضلانی ناتوان كننده به نام دستیروفی است. 

 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.